Niestety nasza czupryna nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Często pojawia się problem z przetłuszczaniem, wysuszaniem, rozdwajaniem końcówek lub brakiem puszystości. Warto wiedzieć jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów i co robić gdy włosy stają się wyjątkowo niesforne.

Używanie suszarek, prostownic czy lokówek sprawia, że kondycja włosów szybko się pogarsza. Negatywny wpływ na naszą fryzurę mają również czynniki atmosferyczne takie jak: słońce, suche powietrze, mróz i wilgoć. Nie bez znaczenia jest również to co jemy. W naszej diecie nie powinno zabraknąć witamin z grupy B, krzemu, miedzi, żelaza, siarki a także witamin A i E.

Krok 1- Wybór kosmetyków

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest stosowanie prawidłowo dobranych kosmetyków. Cienkie włosy potraktuj delikatnymi kosmetykami nadającymi objętości, nie przesadzaj z ilością produktów, ponieważ możesz je łatwo obciążyć. Stosuj tylko odżywki do spłukiwania. Unikaj produktów 2w1 i tłustych kosmetyków nabłyszczających. Jeśli jesteś posiadaczką włosów suchych przy każdym myciu używaj odżywek, ale nakładaj je tylko od połowy długości fryzury. Raz w tygodniu zastosuj mocno nawilżającą i regenerującą maskę z olejkami roślinnymi. Włosy tłuste myj zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Stosuj kosmetyki o działaniu przeciwłojotokowym, ściągającym i łagodzącym, najlepiej z wyciągiem z pokrzywy, skrzypu lub rzepy. Mając włosy przetłuszczające się, należy unikać produktów 2w1, gorącej wody i produktów do stylizacji.

Krok 2 - Sposób mycia

Na mokre włosy nigdy nie nakładamy szamponu bezpośrednio. Dozujemy odpowiednią ilość na dłoń i rozcieńczamy z wodą. Nie myjemy włosów tym samym szamponem dłużej niż dwa miesiące, ponieważ włosy mogą uodpornić się na jego składniki, przez co przestanie być skuteczny. Podczas mycia wykonujemy delikatny masaż głowy. Włosy płuczemy letnią lub nawet chłodną wodą, przez co łuski włosów będą domknięte, a nasza fryzura nabierze blasku. Następnie nakładamy odżywkę na wilgotne włosy i po odczekaniu odpowiedniego czasu znów płuczemy.

Krok 3 - Suszenie i stylizacja

Nasze włosy nie lubią zabiegów stylizacyjnych na gorąco. W miarę możliwości unikajmy prostownic lub lokówek. Jeśli nie możemy się obejść bez suszarki, stosujmy chłodny podmuch. Suszenie potrwa trochę dłużej, ale nie wyrządzimy naszym włosom dużej szkody. Podczas suszenia unosimy palcami pasma lub opuszczamy głowę w dół, a nie będziemy musiały stosować produktów podnoszących fryzurę.

KROK 4 - Zabiegi specjalne

Czasem pomimo starannej pielęgnacji nasze włosy potrzebują specjalnej troski. Jeśli włosy zaczynają nadmiernie wypadać wprowadź do swojej diety więcej świeżych owoców, ryb, pełnoziarnistego pieczywa i kiełków roślin lub wybierz odpowiedni suplement w tabletkach. Płukanka z piwa doskonale odżywi włosy, które utraciły blask. Matową i przesuszoną czuprynę uratuje olejek rycynowy lub produkty zawierające jedwab.

KROK 5 - Systematyczne wizyty u fryzjera

Nawet jeśli nosimy tę samą fryzurę od lat, warto co 4-6 tygodni wybrać się do fryzjera na podcinanie końcówek. Włosy nie będą przez to szybciej rosły, jak głosi mit, ale za to będą wyglądały bardziej świeżo i estetycznie.

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie