Na rynku znaleźć już możemy kremy CC, DD a nawet EE. Poznaj pielęgnacyjne abecadło i wybierz produkt odpowiedni dla siebie.

BB

Choć kremy BB są obecne na rynku kosmetycznym dopiero od 2-3 lat, to ich formuła została opracowana pół wieku temu. Początkowo krem korygujący Blemish Balm (krem korygujący), był przeznaczony dla osób po peelingach chemicznych, miał za zadanie łagodzić podrażnioną skórę, przyspieszać gojenie i tuszować zaczerwienienia. Dzisiaj kremy BB łączą w sobie dobroczynne właściwości kremu nawilżającego i podkładu. Nazwa jest już raczej tłumaczona jako Beauty Balm czyli krem upiększający. Najlepiej sprawdzają się podczas letnich miesięcy, gdy nie chcemy używać ciężkich podkładów, a jedynie wyrównać koloryt skóry i ją nawilżyć. Niektóre kremy BB zawierają również filtr UV, aby dodatkowo chronić delikatną skórę twarzy przez promieniami słonecznymi.

Dla kogo? Kremy BB są przeważnie reklamowane jako produkt dla młodych kobiet, które chcą ujednolicić skórę, nie narażając jej na obciążenie. Lekka formuła nie zatyka porów, nawilża skórę i delikatnie ją matuje, czyli spełnia większość warunków produktu idealnego dla nastolatek. Jednak kremów BB mogą śmiało używać wszystkie kobiety, które nie lubią ciężkich i kryjących podkładów, a mają na tyle gładką cerę, że nie muszą ukrywać niedoskonałości. Ich lekka formuła nie zakryje zmarszczek, przebarwień, wyprysków lub popękanych naczynek, dlatego osoby z cerą problematyczną lub dojrzałą, które chcą ukryć niedoskonałości powinny raczej sięgnąć po krem CC.

CC

Nazwa kremów CC tłumaczona jest na kilka sposobów: Colour & Correct, Color Control, Color & Care lub Colour Correcting Cream. Krem ma podobne właściwości do kremów BB, czyli pielęgnacja i upiększanie, ale różni się poziomem krycia niedoskonałości. Można powiedzieć, że produkt jest połączeniem kremu nawilżającego, podkładu i korektora.

Dla kogo? Kremy CC przeznaczone są dla kobiet, które poszukują połączenia lekkiego podkładu, właściwości kremu nawilżającego i korektora w jednym. Sprawdzi się u kobiet, które nie są przekonane do podkładów, a chcą wyrównać koloryt skóry i ukryć niedoskonałości. Przeznaczony do cery naczynkowej, trądzikowej lub z przebarwieniami. Warto jednak pamiętać, że kremy CC nie dają  efektu zbliżonego do korektora lub podkładu kryjącego. Mają więcej właściwości kryjących niż w kremach BB, ale nadal jest to lekka formuła i niezbyt intensywne kryjąca.

DD

Skrót DD wyjaśniany jako dynamic do all, zawiera połączone właściwości kremu BB i CC, a dodatkowo wzbogacony jest o  składniki przeciwzmarszczkowe. Najprościej mówiąc w kremie BB znajdziemy krem nawilżający, a DD zawiera krem przeciwzmarszczowy i wygładzający, dodatkowo wzbogacony o właściwości kryjące.

Dla kogo? Oczywiście, dla kobiet dojrzałych, którym zależy na pielęgnacji swojej skóry i ukryciu zmarszczek.

EE

Krem EE niedawno pojawił się na polskim rynku. Jego zadaniem ma być przede wszystkim pielęgnacja i matowienie, a dopiero potem krycie. W porównaniu do kremu BB, zawiera więcej właściwości pielęgnacyjnych.
Dla kogo? Dla kobiet, którym zależy na intensywnej pielęgnacji, a dodatkowo chcą zatuszować niedoskonałości. Dodatkowo właściwości matujące, szczególnie przypadną do gustu kobietom z cerą tłustą lub mieszaną.


Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie