Apap Thermal - plaster rozgrzewający

8.49 8,49 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
88725
Opis produktuApap Thermal
- plaster rozgrzewający rekomendowany przez APAP, 1 sztuka.

Wyrób medyczny.8 godzin kojącego ciepła.WSKAZANIA

Plaster rozgrzewający, przynosi ulgę w bólach pleców, mięśni i stawów. W skuteczny i naturalny sposób rozluźnia mięśnie.


DZIAŁANIE

Efekt rozgrzewający trwa do 8 godzin. Plaster do jednorazowego zastosowania, przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy go stosować bezpośrednio na skórę.


PRZEZNACZONY DLA: osób dorosłych i dzieci powyżej 13. roku życia.


SPOSÓB UŻYCIA

Otwórz saszetkę, przerywając ją wzdłuż linii nacięcia (nie przecinaj). Usuń folię zabezpieczającą ze spodniej części plastra rozgrzewającego i przyklej w bolącym miejscu na czystą i suchą skórę. Plaster stopniowo wydziela ciepło, osiągając maksymalną temperaturę po około 30 minutach. Aktywuje się on przez kontakt z powietrzem - otwórz saszetkę bezpośrednio przed naklejeniem plastra.


SKŁAD

Sproszkowane żelazo, węgiel aktywny, woda i inne.


SPOSÓB PRZECHOWYWANIA

Plaster należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt; w chłodnym i suchym miejscu, unikając bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne (min. 3°C, max. 30°C). Powinien zostać zużyty przed końcem okresu ważności podanym na saszetce.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

NIEPRAWIDŁOWO UŻYTY PLASTER, NAWET NIE W PEŁNI ROZGRZANY, MOŻE POWODOWAĆ POPARZENIE. Należy przestrzegać instrukcji stosowania i często obserwować działanie plastra. Aby zapobiec ryzyku wystąpienia oparzeń: musisz umożliwić przepływ powietrza wokół plastra. Nie uciskaj go, na przykład kładąc się lub siadając na nim czy też nakładając obcisłe ubrania. Jeśli plaster stanie się nieprzyjemnie gorący lub pojawi się wysypka, natychmiast zaniechaj jego używania. Jeśli po 7 dniach ból nie minie, bądź się nasili, przerwij stosowanie plastra i skonsultuj się z lekarzem, ponieważ ból może być objawem poważniejszej dolegliwości. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie usunąć plastra, np. w podeszłym wieku lub niepełnosprawne, powinny stosować plaster pod nadzorem. Plaster nie jest przeznaczony do leczenia bólu menstruacyjnego oraz dolegliwości bólowych towarzyszących zespołowi jelita drażliwego. Nie wolno stosować plastra na obszarze ciała innym niż ramiona i plecy.


Ryzyko poparzeń jest większe w przypadku delikatnej lub starzejącej się skóry.
Kobiety w ciąży, a także osoby z zaburzeniami krążenia lub chorobami serca, cukrzycą, uszkodzeniami nerwów lub zaburzeniami czucia, chorobami skóry lub reumatoidalnym zapaleniem stawów, powinny skonsultować użycie plastra z lekarzem lub farmaceutą.


PRZECIWWSKAZANIA

Zabronione jest stosowanie plastra u dzieci do 12. roku życia, używanie go w czasie snu, przez okres dłuższy niż 8 godzin w ciągu doby. Nie należy naklejać plastra w okolicy, w której występuje zaczerwienienie lub stan zapalny oraz na uszkodzoną/zasinioną lub podrażnioną skórę. Plastra nie powinny stosować osoby, u których w przeszłości wystąpiła reakcja alergiczna na leki lub kosmetyki. Nie należy stosować plastra w miejscach na ciele pozbawionych odczuwania ciepła. Niewskazane jest używanie go wraz z kremami, środkami do nacierania lub płynami do stosowania na skórę, a także w pobliżu innych źródeł ciepła. Nie powinny go stosować osoby obłożnie chore lub u których występuje skłonność do powstawania owrzodzeń skóry. Nie należy spalać plastra. Nie należy zgniatać plastra - nagrzeje się on samodzielnie w ciągu kilku minut. Nie wolno wkładać go do kuchenki mikrofalowej lub próbować ponownie rozgrzać zużyty plaster. Nie należy go moczyć w wodzie lub innych płynach.


Zwróć uwagę:
Plaster służy do jednorazowego użytku i jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Po jego usunięciu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry. Jeśli po kilku godzinach nadal się ono utrzymuje, należy zaprzestać stosowania plastrów rozgrzewających, dopóki zaczerwienienie całkowicie nie ustąpi. Składniki plastra rozgrzewającego mogą być szkodliwe, jeśli zostaną połknięte bądź zetkną się bezpośrednio ze skórą lub oczami: W przypadku połknięcia należy przepłukać usta wodą. Jeśli dojdzie do kontaktu ze skórą lub oczami, należy natychmiast opłukać te okolice wodą. W obu przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.


Usuwanie odpadów:
Plaster należy wyrzucać do domowych pojemników na odpady.

Informacje dodatkowe
  • KategoriaMaści i plastry przeciwbólowe
  • Opakowanie1 plast.
  • Typ Leku: Wyrób medyczny leczniczy
  • Podmiot odpowiedzialny: USP ZDROWIE SP. Z O.O
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.