Aqua-Gel Opatrunek Hydrożelowy 12x12cm 1 szt.

7.99 7,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
53240
Opis produktu

Aqua-Gel ma zdolności absorpcyjne, pochłania wysięk z rany i zatrzymuje go wraz z bakteriami w swojej strukturze. Aqua-Gel jest elastyczny i umożliwia opatrywanie trudno dostępnych części ciała takich jak twarz i okolice stawów. Aqua-Gel jest przezroczysty, co umożliwia obserwacje powierzchni rany. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany jako opatrunek wtórny dla wielu leków i preparatów umieszczanych bezpośrednio na ranę.

Wskazania:

  • Przewlekłe owrzodzenia
  • Epidermolysis bullosa

Unikalna struktura Aqua-Gel stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz, jednocześnie umożliwia „oddychanie” rany. Wysoka zawartość wody w strukturze opatrunku sprawia, że Aqua-Gel ma działanie kojące w przypadku powierzchniowych oparzeń i obrzęków spowodowanych np. ukąszeniami owadów. Stosowanie opatrunku Aqua-Gel łagodzi także powstawanie blizn przerostowych.
Opatrunek jest hipoalergiczny – nie powoduje uczuleń. Opatrunek dobrze przylega do powierzchni rany, lecz nie przykleja się do niej, dzięki czemu jego zakładanie i zdejmowanie jest bezbolesne.

Zalecany czas opatrunku Aqua-Gel na ranie wynosi 48 godzin. Częstość zmiany opatrunku uzależniona jest od ilości wysięku wytwarzanego przez ranę. W przypadku powierzchownych ran o małym wysięku możliwe jest wydłużenie czasu pozostawania opatrunku na ranie. Aby zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu opatrunku można umieścić na jego zewnętrznej powierzchni warstwę gazy zwilżonej roztworem soli fizjologicznej. W sytuacji, gdy doszło już do wysuszenia opatrunku należy pokryć go kompresami z gazy namoczonej solą fizjologiczną, co spowoduje jego spęcznienie i ułatwi zdejmowania z rany. Przy zmianie opatrunku Aqua-Gel należy przepłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub preparatem przeznaczonym do dekontaminacji ran np. płynem Microdacyn. W zależności od rodzaju rany i etapu leczenia zmienia się stopień przylegania opatrunku Aqua-Gel do powierzchni skóry i rany.

Aqua-Gel Opatrunek Hydrożelowy 12x12cm 1 szt. Informacje dodatkowe

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku

Zezwolenie nr WIF-GD.8520.1.40.2012, wydane w dniu 2 Listopada 2012 r., przez Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku