Bepanthen Eye Ampułki Krople do Oczu

Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_11509
Opis produktu

Bepanthen Eye Ampułki Krople do Oczu

Intensywne nawilżenie i pielęgnacja dla suchych i podrażnionych oczu

Bepanthen Eye to krople do oczu o podwójnym działaniu. Kwas hialuronowy 0,15% (w postaci soli sodowej) intensywnie nawilża oko, a dekspantenol 2%  wzmacnia dodatkowo działanie nawilżające kwasu hialuronowego . Dzięki czemu częstotliwość nawracającego uczucia suchości oczu zostaje znacząco zmniejszona. Bepanthen Eye tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka. Nie zawiera konserwantów, a także może być bezpiecznie stosowany z soczewkami kontaktowymi.

Dawkowanie:
Oderwać jeden pojemnik jednodawkowy. Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy nie jest uszkodzony. Przekręcić końcówkę pojemnika jednodawkowego (nie odrywać). Należy lekko odchylić głowę do tyłu, wzrok skierować w górę i delikatnie odciągnąć dolną powiekę. Wkroplić jedną kroplę do worka spojówkowego oka 3-5 razy dziennie. Po wkropleniu należy powoli zamknąć oczy, żeby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnię oka. Jeśli pomimo stosowania Bepanthen Eye dyskomfort nasilił się lub jest nadal odczuwalny należy skontaktować się z lekarzem okulistą.

Nie stosować wyrobu jeśli pojemnik jednodawkowy jest uszkodzony. Nie dotykać pojemnikiem jednodawkowym powierzchni oka.  
Nie stosować w przypadku alergii (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik wyrobu. W bardzo rzadkich przypadkach, stosowanie kropli Bepanthen Eye może powodować podrażnienia u osób szczególnie wrażliwych. Tylko do jednorazowego użytku.  Bepanthen Eye nie zawiera konserwantów dlatego należy go użyć natychmiast po otworzeniu. Niezużytą zawartość pojemnika należy wyrzucić. Jeżeli istnieje konieczność jednoczesnego stosowania  innych kropli lub maści okulistycznych należy zachować 15 minutowy odstęp pomiędzy ich podaniem. Bepanthen Eye powinien być zawsze stosowany jako ostatni. Nie stosować na zakażone lub zranione oko. Po podaniu mogą wystąpić krótkotrwałe zaburzenia ostrości widzenia. Nie należy wtedy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn do czasu powrotu normalnego widzenia. Nie stosować kropli po upływie terminu ważności, umieszczonego na każdym pojemniku jednodawkowym, saszetce, a także na tekturowym pudełku.
Bepanthen Eye zawiera bufor fosforanowy. Dłuższe stosowanie produktu oraz stosowanie go w przypadku funkcjonalnych zaburzeń rogówki oka może prowadzić do wytrącenia się soli wapnia w rogówce oka.

Po podaniu mogą wystąpić krótkotrwałe zaburzenia ostrości widzenia. Nie należy wtedy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn do czasu powrotu normalnego widzenia.

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o.

Bepanthen Eye Ampułki Krople do Oczu Informacje dodatkowe

  • KategoriaOczy
  • Podmiot odpowiedzialny: BAYER SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.