Bepanthen Eye Krople do Oczu 10 ml

58.99 58,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
106087
Opis produktu

Bepanthen Eye Krople do Oczu 10 ml

Intensywne nawilżenie i pielęgnacja dla suchych i podrażnionych oczu

Bepanthen Eye to krople do oczu o podwójnym działaniu. Kwas hialuronowy 0,15% (w postaci soli sodowej) intensywnie nawilża oko, a dekspantenol 2%  wzmacnia dodatkowo działanie nawilżające kwasu hialuronowego . Dzięki czemu częstotliwość nawracającego uczucia suchości oczu zostaje znacząco zmniejszona. Bepanthen Eye tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka. Nie zawiera konserwantów, a także może być bezpiecznie stosowany z soczewkami kontaktowymi.

W celu otwarcia butelki, należy całkowicie usunąć pierścień zabezpieczający, pociągając za znajdujące się na nim zabezpieczenie. Następnie należy zdjąć nasadkę, pociągając ją do góry. Należy lekko odchylić głowę do tyłu, wzrok skierować w górę i delikatnie odciągnąć dolną powiekę. Trzymając butelkę odwróconą zakraplaczem do dołu, należy wkrapalać po jednej kropli do worka spojówkowego oka 3-5 razy dziennie. Po wkropleniu należy powoli zamknąć oczy, żeby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnię oka. Należy unikać kontaktu z powierzchnią oka i rąk. Jeśli w zakraplaczu butelki będzie się znajdowała kolejna kropla, należy ją usunąć, lekko stukając palcem w dno butelki. Po wykonaniu tych czynności należy zamknąć butelkę, nakładając na nią nasadkę.
Jeśli pomimo stosowania Bepanthen Eye dyskomfort nasilił się lub jest nadal odczuwalny należy skontaktować się z lekarzem okulistą. Z powodu zastosowania innowacyjnego, sterylnego systemu filtrów w kroplomierzu niewielka ilość płynu zawsze pozostaje w butelce.

Nie używać jeśli pierścień zabezpieczający nasadkę jest uszkodzony lub uszkodzona jest butelka.
- Nie dotykać zakraplaczem powierzchni oka. Nie stosować w przypadku alergii (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik wyrobu. W bardzo rzadkich przypadkach, stosowanie kropli Bepanthen Eye może powodować podrażnienia u osób szczególnie  wrażliwych.
- Jeżeli istnieje konieczność jednoczesnego stosowania  innych kropli lub maści okulistycznych należy zachować 15 minutowy odstęp pomiędzy ich podaniem. Bepanthen Eye powinien być zawsze stosowany jako ostatni.
- Nie stosować na zakażone lub zranione oko.
- Po podaniu mogą wystąpić krótkotrwałe zaburzenia ostrości widzenia. Nie należy wtedy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn do czasu powrotu normalnego widzenia.
- Nie stosować kropli po upływie terminu ważności, umieszczonego na butelce, a także na tekturowym pudełku.
Bepanthen Eye zawiera bufor fosforanowy. Dłuższe stosowanie produktu oraz stosowanie go w przypadku funkcjonalnych zaburzeń rogówki oka może prowadzić do wytrącenia się soli wapnia w rogówce oka.

Po podaniu mogą wystąpić krótkotrwałe zaburzenia ostrości widzenia. Nie należy wtedy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn do czasu powrotu normalnego widzenia.

Po pierwszym otwarciu nie używać dłużej niż 90 dni.
Bepanthen Eye Krople do Oczu 10 ml Informacje dodatkowe

  • Kategoria Oczy
  • Opakowanie10 ml
  • Typ Leku: Wyrób medyczny leczniczy
  • Podmiot odpowiedzialny: BAYER SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenia nr LU-WIF.8520.9.2015, wydanego w dniu 25 lutego 2015 r., przez Lubelski Wojewódzki Inspektor Farumaceutyczny w Lublinie.