Carbo Activ Aflofarm 20 Kapsułek

5.49 5,49 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
21242
Opis produktu

Carbo Activ Aflofarm 20 Kapsułek

1 kapsułka zawiera 200 mg węgla aktywnego

Wskazania:
Lek stosuje się w następujących chorobach i dolegliwościach:
- zatrucia pokarmowe
- biegunki
- wzdęcia
- zatrucia lekami i substancjami chemicznymi (w porozumieniu z lekarzem)

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
W lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej  przyjmuje się doustnie 4 do 6 kapsułek kilka razy na dobę, aż do ustąpienia objawów.
W cięższych przypadkach biegunki  zawartość 15 do 30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę do ustąpienia objawów (3 lub 4 razy).
W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami  przyjąć niezwłocznie 10 kapsułek węgla, popijając wodą, a następnie powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.
W cięższych zatruciach  podaje się jednorazowo 4 g do 10 g węgla leczniczego (zawartość 20 do 50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żołądka.

Dzieci powyżej 1 roku życia W przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi  podaje się zwykle jednorazowo 10 do 20 kapsułek.
Dzieci poniżej 6. roku życia  zawartość kapsułek należy wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.

Działania niepożądane:
Produkt leczniczy nie zaburza fizjologicznych czynności przewodu pokarmowego. Jednak długotrwałe stosowanie bardzo dużych dawek może wywołać niedobór witamin w wyniku ich wiązania, zaburzenia przewodu pokarmowego spowodowane wiązaniem enzymów trawiennych, zaparcia, niekiedy wymioty, zwłaszcza u dzieci.

Przeciwwskazania:
Produktu leczniczego nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych, oraz u niemowląt.

Interakcje:
Węgiel aktywny może w pewnym stopniu osłabiać wchłanianie innych leków z przewodu pokarmowego, zwłaszcza salicylanów, barbituranów, benzodiazepin, paracetamolu, glikozydów nasercowych, NLPZ, leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków a także środków antykoncepcyjnych. Stosowany jednocześnie z innymi lekami podawanymi doustnie może zmniejszać ich efekt farmakologiczny. Nie należy stosować węgla aktywnego jednocześnie z lekami przeciwpadaczkowymi ani z lekami  przeciwwymiotnymi, ponieważ je adsorbuje.  Alkohol w niewielkim stopniu osłabia zdolność węgla aktywnego do adsorpcji kwasu acetylosalicylowego i chinidyny.
 Carbo Activ Aflofarm 20 Kapsułek Informacje dodatkowe

  • Kategoria Biegunka
  • Opakowanie20 kaps.
  • Substancja czynna: Carbo medicinalis
  • Dawka: 0,2 g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr FA.KR.8240-Z-361-153/2004, wydane w dniu 8 marca 2005 r., przez Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Lublinie.