Dermatix Żel 15 g

160.99 160,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
32649
Opis produktu

Dermatix Żel 15 g

Żel silikonowy do stosowania miejscowego w celu zapobiegania powstawania blizn w przypadku świeżo zagojonych ran oraz redukcji wypukłych, niedojrzałych blizn.

Dermatix jest to przezroczysty, szybko wysychający żel, utrzymujący odpowiednią wilgotność skóry, stosowany w leczeniu blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i pourazowych. Wykazano, że Dermatix® spłaszcza, zmiękcza i wygładza blizny, łagodzi ból, świąd i uczucie dyskomfortu oraz zmniejsza zaczerwienienie. Dermatix żel łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym twarz, okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha, pozostawiając niewidoczną „błonę”.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować preparatu Dermatix® na otwarte, świeże rany. Żelu Dermatix nie należy stosować na błony śluzowe lub zbyt blisko oczu. Nie należy stosować żelu Dermatix® na nałożone wcześniej preparaty lecznicze bez porady lekarza

Sposób użycia:
Zdjąć nakrętkę i odciąć końcówkę tubki z żelem (w przypadku tubki 60 g należy zerwać foliowe zabezpieczenie). Leczoną powierzchnię należy umyć i osuszyć, ponieważ Dermatix może być stosowany tylko na czystą, suchą skórę. Następnie należy delikatnie wmasować w bliznę niewielką ilość żelu. Jeżeli została zaaplikowana zbyt duża ilość żelu, należy usunąć jego nadmiar przy użyciu chusteczki, aby nie poplamić ubrania. Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki. Żel należy stosować rano i wieczorem przez okres co najmniej 2 miesięcy. W przypadku trudnych do zredukowania blizn może być wymagane dłuższe leczenie. Dermatix można stosować u dzieci.

Dermatix Żel 15 g Informacje dodatkowe

  • Kategoria Pielęgnacja skóry
  • Opakowanie15 g
  • Typ Leku: Wyrób medyczny leczniczy
  • Podmiot odpowiedzialny: MYLAN SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr FŁ-VII-4010-779/A/10, wydane w dniu 20 października 2010 r., przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Łódzki Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Łodzi, 90-341 Łódź, ul. Fabryczna 25.