Dip Hot Rozgrzewający krem

13.59 13,59 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
114762
Opis produktu

 

DIP HOT krem rozgrzwający, 67g

 

TYP LEKU

Lek bez recepty

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

EGIS Polska Sp. z o.o., ul. 17 Stycznia 45 D, 02-146 Warszawa

 

SKŁADNIKI

  • Salicylan metylu (Methylis salicylas) 12,80%,
  • Mentol (Mentholum) 5,91%
  • Olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum) 1,97%,
  • Olejek terpentynowy (Terebinthini aetheroleum) 1,47 %

WSKAZANIA

Jest to lek w postaci kremu o działaniu miejscowo rozgrzewającym.

Salicylan metylu zawarty w preparacie wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Wcieranie preparatu w obolałe miejsca powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia i uczucie rozgrzania. Wynikiem tego jest ustępowanie lub zmniejszenie bólów mięśniowych i stawowych.

Preparat Dip Hot Rozgrzewający stosuje się objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej, pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.


DAWKOWANIE

Zazwyczaj stosowana dawka leku to: u dorosłych i młodzieży powyżej 12-go roku życia, jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjąć następujący schemat stosowania leku - delikatnie wcierać preparat w bolące miejsca aż do całkowitego wchłonięcia kremu.
Powtarzać 2-3 razy dziennie. Po użyciu dokładnie zakręcić tubę z kremem.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Jak każdy lek, Dip Hot Rozgrzewający może powodować działania niepożądane. Rzadko obserwowano występowanie utrzymującego się zaczerwienienia skóry (rumień) lub duszności po użyciu preparatu przez osoby nadwrażliwe. U niektórych pacjentów w czasie stosowania leku Dip Hot Rozgrzewający mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA

Przed użyciem należy wypróbować preparat na małej powierzchni skóry, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia alergii.Nie stosować u osób uczulonych na salicylany i mentol.Nie stosować na uszkodzoną skórę.Nie stosować u dzieci poniżej 12-go roku życia.Przerwać stosowanie preparatu w przypadku utrzymującego się zaczerwienienia skóry.Po użyciu dokładnie umyć ręce, chyba że są one miejscem stosowania preparatu. U pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli, dlatego przed zastosowaniem preparatu powinni oni upewnić się, czy nie są uczuleni na jego składniki.W przypadku kontaktu oczu z preparatem należy je natychmiast przemyć dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem.Jeżeli objawy bólowe nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.Nie przekraczać zalecanej dawki.Lek zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek może powodować podrażnienie skóry (zawiera glikol propylenowy).

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Dip Hot Rozgrzewający, gdy: pacjent jest chory na astmę oskrzelową (ponieważ może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli).Stosowanie leku Dip Hot Rozgrzewający u dzieci: Preparat można stosować tylko u dzieci powyżej 12-go  roku życia.

INTERAKCJE

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. W przypadku doustnego przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie preparatu może nasilać ich działanie, dlatego pacjent powinien w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego

CIĄŻA

Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza. Wpływ substancji czynnych preparatu na rozwój ciąży nie jest dostatecznie dobrze znany. Kobiety ciężarne powinny zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem preparatu Dip Hot Rozgrzewający

PROWADZENIE POJAZDÓW

Preparat nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe
  • Kategoria Maści i plastry przeciwbólowe
  • Efekt DIP HOT to krem o działaniu miejscowo rozgrzewającym.
Substancja czynna Eucalyp.aeth., Menth., Methylis sal., Terebi.
Podmiot odpowiedzialny THE MENTHOLATUM COMPANY LTD
Typ Leku OTC

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.