Gardimax Medica Lemon Spray 30 ml

27.99 27,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
118630
Opis produktu

Gardimax Medica Lemon Spray 30 ml

Lek Gardimax Medica Lemon Spray zawiera substancje czynne chlorowodorek lidokainy o działaniu miejscowo znieczulającym oraz dichlorowodorek chlorheksydyny o działaniu przeciwbakteryjnym.

Lek Gardimax Medica jest wskazany do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Jeśli po upływie 3-4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarz

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku od 12 r.ż. 3-5 dawek jednorazowo, 6-10 razy na dobę
Dzieci w wieku powyżej 2,5 roku (30mieisęcy) 2-3 dawki jednorazowo, 3-5 razy na dobę

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zwrócić się do lekarza lub skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala jeśli wystąpi ciężka reakcja uczuleniowa. Objawami ciężkiej reakcji uczuleniowej mogą być omdlenia, osłabienie, trudności w połykaniu lub oddychaniu, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka czy innej części ciała, świąd, wysypka.
Mogą wystąpić:
- Rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000) reakcja alergiczna skóry i błony śluzowej (wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej), złuszczanie się błony śluzowej jamy ustnej i obrzęk ślinianek), ciężka reakcja uczuleniowa.
- Częstość nieznana - nie może być określona na podstawie dostępnych danych zaburzenia smaku, uczucia pieczenia na języku, po długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się przemijająco brązowe przebarwienia na języku, zębach (przebarwienia te można usunąć)

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2,5 lat.

Interakcje:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Leku nie stosować jednocześnie z innymi lekami odkażającymi. Leku nie stosować jednocześnie z lekami na łagodne postaci choroby Alzheimera (inhibitory cholinoesterazy). Chlorowodorek lidokainy może zwiększyć stężenie methemoglobiny we krwi u pacjentów otrzymujących jednocześnie inne leki wpływające na jej powstawanie, np. sulfonamidy. Cymetydyna, leki beta-adrenolityczne, norepinefryna, anestetyki wziewne hamują metabolizm lidokainy, prowadząc do zwiększenia stężenia leku w surowicy.
Barbiturany, ryfampicyna, fenytoina przyspieszają metabolizm lidokainy. Lidokaina nasila działanie leków zwiotczających mięśnie poprzecznie prążkowane

Ciąża:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie:
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Gardimax medica spray, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania:  niepokój, ziewanie, nerwowość, szumy uszne, oczopląs, drżenie mięśni, drgawki, depresja, niewydolność oddechowa, niedociśnienie, zaburzenie rytmu serca, trudności w połykaniem.

Składniki: diglukonian chlorheksydyny 20 mg/10 ml, chlorowodorek lidokainy 5 mg/10 ml

Podmiot odpowiedzialny: Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.Informacje dodatkowe
  • KategoriaBól gardła i chrypka
  • Opakowanie30 ml
  • Substancja czynna: Lidocaini hydroch., Chlorhex.diglucon.sol.
  • Dawka: (2mg+0,5mg)/ml
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.