Gripex Hot Max

17.99 17,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
98047
Opis produktu



Gripex HotActiv Forte
- 12 saszetek.

(Paracetamolum 1000 mg,  Acidum ascorbicum 100 mg,  Phenylephrini hydrochloridum 12,2 mg).

Proszek do sporządzania roztworu doustnego.

OTC - lek wydawany bez recepty.






WSKAZANIA

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.


DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody.


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować leku:

• jeśli wcześniej występowały objawy uczulenie an którykolwiek składnik leku,

• jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy,

• w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków

• w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,

• w czasie przyjmowania zydowudyny,

• u dzieci w wieku poniżej 12 lat,

• w okresie ciąży i karmienia piersią.

 

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., 50-507 Wrocław, ul. Ziębicka 40

Informacje dodatkowe
  • Kategoria Łagodzenie objawów przeziębienia
  • Efekt Jest to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrażniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.
Substancja czynna Ac.ascorb., Phenylep.hydroch., Paracetamol
Podmiot odpowiedzialny US PHARMACIA SP. Z O.O.
Typ Leku OTC

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.