Na szczęście możesz zmodyfikować swoje menu, tak żeby bez problemu odmówić sobie słodkiej pokusy. Poznaj składniki, które pomogą zahamować apetyt na puste kalorie.

Chrom – strażnik wilczego apetytu

Zadaniem tego pierwiastka jest m. in. pobudzenie trzustki do produkcji insuliny. Chrom zapobiega nagłym wahaniom glukozy we krwi. To właśnie gwałtowne obniżenie poziomu glukozy odpowiada za wzmożoną chęć na zjedzenie „czegoś słodkiego”. Stąd już niedaleka droga do powstania cukrzycy i otyłości. Chrom pozwala kontrolować poziom glukozy we krwi i zmniejsza łaknienie. Możesz dostarczyć go sobie w pożywieniu np. w suplementacji w formie saszetek do picia (Get Slim Day Time od Noble Health, które dodatkowo zawierają ekstrakt z guarany i żeń-szenia) lub produktów bogatych w ten pierwiastek.
Znajdziesz go w orzechach, rodzynkach, owocach morza, brązowym ryżu lub szparagach.

Ostry kontra słodki

Drugim sojusznikiem smukłej figury jest niepozorna papryczka chili. Obecna w niej substancja chemiczna – kapsaicyna sprawia, że czujesz ostry smak. Substancja ta jednocześnie tłumi apetyt, pobudza i rozgrzewa organizm, zmuszając go do dodatkowego wysiłku. Naukowcy odkryli, że kapsaicyna częściej zmniejsza ochotę na podjadanie wśród osób, które nieregularnie spożywają pikantne potrawy. Poszatkowaną papryczką albo szczyptą pieprzu kajeńskiego możesz dodać do ulubionej sałatki albo kanapki. Jeśli nie lubisz charakterystycznego piekącego smaku, skorzystaj ze wspomagających odchudzanie suplementów diety, które zawierają kapsaicynę, jak Get Slim Morning.

Twój przyjaciel błonnik

Sięgaj po produkty z dużą ilością błonnika, który w połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku, stabilizuje cukry i zapewnia uczucie sytości. Błonnik trawiony jest dłużej w żołądku, dzięki czemu nie będziesz odczuwać chęci na podjadanie zaraz po obiedzie. Znajdziesz go np. pod postacią brązowego ryżu, brokułów, płatków owsianych lub razowego pieczywa. A co do obiadu? Posiłki warto poprzedzać naparami ziołowymi, np. z morszczynem, który bogaty jest w polisacharydy odpowiedzialne za stymulację węglowodorów i zmniejszenie apetytu. Morszczyn lub wyciągi z tej rośliny możesz znaleźć w gotowych mieszankach ziołowych albo pod postacią suplementu w tabletkach, np. Get Slim Cellulite.

3 zamienniki, które pozwolą bezboleśnie pożegnać cukier:

  • wyeliminuj wszelkie słodzone napoje. Lepiej sięgnij po wodę z cytryną, miętą i pomarańczą;
  • urozmaicaj dietę o nowe produkty. Zamiast czekolady sięgnij po porcję owoców sezonowych;
  • nie tylko cukier poprawia nastrój. Zamiast otwierać tabliczkę czekolady wyjdź na spacer albo zrób serię ćwiczeń. Aktywność fizyczna wytwarza endorfiny, tzw. hormony szczęścia.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie