Ten kolor pomadki pasuje do każdej kobiety, sztuka polega na tym, żeby odpowiednio dobrać odcień czerwieni do naszego typu urody i reszty makijażu.

Typ urody

Najłatwiej dopasować odcień szminki do typu urody. Posiadaczki włosów w kolorze złocistego blondu, kasztanowego brązu lub rudym i cerze w odcieniach żółtym, brzoskwiniowym lub lekko brązowym mają ciepły typ urody i powinny wybierać czerwoną szminkę złamaną kolorem łososiowym, pomarańczowym, czerwieni przypominającej koral, cegłę lub kwiat maku. Właścicielki zimnego typu urody, czyli kobiety mające włosy blond w odcieniach szarości lub popielate, czarne lub ciemne brązy, powinny wybierać szminkę w kolorze chłodnej czerwieni, wpadające w malinę, róż, wino lub bordo.

Wielkość ust

Ciemne i matowe odcienie czerwieni optycznie pomniejszają usta, a jasne połyskujące powiększają. Posiadaczki małych ust powinny sięgać po czerwone błyszczyki lub szminki w jaśniejszych odcieniach czerwieni. Posiadaczki wydatnych ust mogą śmiało sięgać po ciemniejsze kolory, muszą jednak bardziej uważać na dopasowanie ubrania i makijażu, ponieważ istnieje duże ryzyko, że będą wyglądały wulgarnie.

Makijaż

Jeśli zdecydujemy się na usta w intensywnym czerwonym kolorze powinnyśmy odpowiednio dopasować resztę naszego makijażu. Czerwona szminka powinna odgrywać pierwszoplanową rolę, dlatego szczególnie w makijażu dziennym nie powinnyśmy mocno podkreślać oczu i kości policzkowych. Cienie na powiekach najlepiej wybrać w jasnych pastelowych barwach, a czarny eyeliner zamienić na brązowy. Z mocnego podkreślania dolnej linii rzęs i kości policzkowych najlepiej zrezygnować. W makijażu wieczorowym możemy nie przejmować zbytnio się tymi regułami.  Lekko przydymione i podkreślone oko w połączeniu z czerwonymi ustami wygląda niezwykle seksownie.
Malując usta na czerwono należy pamiętać, aby kolor naszej skóry był jednolity, a niedoskonałości starannie zatuszowane. Przy pomadkach połyskujących lub błyszczykach, cera powinna być matowa. Wybierając matowe pomadki powinnyśmy rozświetlić skórę, szczególnie w okolicach kości policzkowych.

Uśmiech

Przed wyborem czerwonej szminki powinnyśmy obiektywnie spojrzeć na nasze zęby, ponieważ wszyscy zwrócą na nie uwagę. Jeśli mają żółte zabarwienie, nie powinnyśmy wybierać ciepłych czerwieni, które dodatkowo pogłębią żółty odcień.

Utrwalenie

Sam zakup czerwonej szminki w odpowiednim odcieniu i dopasowanie makijażu to nie wszystko. Kluczem do sukcesu jest jej odpowiednia aplikacja i utrwalenie. Nawet najlepiej dobrany kolor na pięknych ustach nie będzie wyglądał dobrze, jeśli osadzi się w kącikach ust lub zroluje w załamaniach. Jeśli Twoje usta są suche i spierzchnięte, wykonaj delikatny peeling i nawilż usta. Gdy usta są już w dobrej kondycji, możemy nałożyć warstwę podkładu. Następnie, jeśli używasz konturówki obrysuj linię warg. Na tak przygotowane usta możemy aplikować szminkę, najlepiej używając w tym celu specjalnego pędzelka. Odciśnij usta w chusteczkę higieniczną i ponownie nałóż kolor. Tak wykonany makijaż ust w zależności od trwałości pomadki powinien wytrzymać na ustach nawet kilka godzin.

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie