*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Klimadynon 60 Tabletek

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Klimadynon 60 Tabletek Klimadynon 60 Tabletek
55,99 zł
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Klimadynon 60 Tabletek

Klimadynon jest lekiem pochodzenia naturalnego łagodzącym uciążliwe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, zlewne poty, zmiany nastroju. Jest alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Lek zawiera ekstrakt z Cimicifuga racemosa (pluskwicy groniastej) o selektywnym działaniu na organy: wykazuje pozytywne działanie na układ nerwowy, kostny i moczowo-płciowy, ale nie wpływa na tkanki piersi i endometrium. Skuteczność leku Klimadynon została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych.

Wskazania:
Produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych kobiet w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca i obfite pocenie się.

Dawkowanie:
Dorosłe kobiety w okresie menopauzy
Dawka dobowa: po 1 tabletce powlekanej dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Produktu leczniczego Klimadynon nie należy stosować bez porady lekarza dłużej niż przez 6 miesięcy.

Dzieci i młodzież
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Szczególne grupy pacjentów
Nie ma dostępnych danych odnośnie instrukcji dawkowania w przypadku zaburzeń czynności nerek.
W ulotce dołączonej do opakowania podano informację, aby pacjentki z zaburzeniami czynności wątroby w wywiadzie nie przyjmowały produktu leczniczego Klimadynon bez porady

Sposób podawania:
Do podawania doustnego. Tabletki należy popić płynem. Tabletek nie należy żuć ani ssać.

Działania niepożądane:
Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Stosowaniu produktów zawierających pluskwicę groniastą towarzyszy działanie toksyczne na wątrobę (w tym zapalenie wątroby, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby).
Częstość nie jest znana.
Zgłaszano reakcje skórne (pokrzywka, świąd, wysypka), obrzęk twarzy, obrzęk obwodowy i objawy żołądkowo-jelitowe (tj. zaburzenia dyspeptyczne, biegunka).
Częstość nie jest znana.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Środki ostrożności:
Pacjentki z zaburzeniami czynności wątroby w wywiadzie powinny zachować ostrożność podczas przyjmowania produktu leczniczego Klimadynon (patrz  „Działania niepożądane”). U takich pacjentek należy przeprowadzić testy czynnościowe wątroby.
Jeśli u pacjentek pojawią się objawy przedmiotowe i podmiotowe sugerujące uszkodzenie wątroby (zmęczenie, utrata apetytu, zażółcenie skory i oczu lub silny ból brzucha z nudnościami i wymiotami lub ciemne zabarwienie moczu), pacjentki powinny przerwać przyjmowanie produktu leczniczego Klimadynon i niezwłocznie zwrócić się do lekarza.
W przypadku wystąpienia krwawienia z pochwy lub innych objawów, należy zwrócić się do lekarza. Produktu leczniczego Klimadynon nie należy przyjmować jednocześnie z estrogenami, o ile nie zalecił tego lekarz. Pacjentki leczone wcześniej lub obecnie w związku z rakiem piersi lub innymi nowotworami zależnymi od hormonów nie powinny stosować produktu leczniczego Klimadynon bez konsultacji z lekarzem. Jeśli podczas stosowania produktu leczniczego objawy ulegną nasileniu, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany u pacjentki z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy galaktozy.

Ciąża:
Ciąża i karmienie piersią
Brak danych dotyczących stosowania wyciągów etanolowych z pluskwicy groniastej u kobiet w ciąży.
Badania na zwierzętach dotyczące szkodliwego wpływu na reprodukcję są niewystarczające.
Produkt leczniczy Klimadynon nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży.
Kobiety w wieku rozrodczym powinny rozważyć stosowanie skutecznej metody antykoncepcji podczas leczenia. Nie wiadomo, czy etanolowe wyciągi z pluskwicy groniastej lub ich metabolity. Przenikają do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Produkt leczniczy Klimadynon nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:
Nie przeprowadzono badań nad wpływem produktu leczniczego na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Składniki:
1 tabletka powlekana zawiera 2,8 mg suchego wyciągu z Cimicifuga racemosa (L.) Nutt., rhizoma (kłącze pluskwicy groniastej) (5-10:1)
Ekstrahent: etanol 58% (V/V).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna 17,2 mg

 

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka KLIMADYNON
Opakowanie
Opakowanie 60 tabl.