Krople walerianowe

2.69 2,69 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
18070
Opis produktuKrople Walerianowe, 1 ml/ml,
 płyn doustny 35g.

TYP LEKU   

OTC – lek wydawany bez recepty.


SUBSTANCJA CZYNNA  

1 ml (0,9 g) płynu  doustnego zawiera:

1 ml nalewki z korzenia kozłka (Valerianae tinctura) (DER 1 : 4,5-5).

Ekstrahent: etanol 70% (v/v).

Zawartość etanolu 63-69% (v/v).


DAWKOWANIE     

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież od 12 lat:

- w stanach napięcia nerwowego - 2-3 ml płynu 3 razy na dobę,

- w trudnościach z zasypianiem - pojedynczą dawkę 2-3 ml płynu podać na 1 do ½ godziny przed zaśnięciem; w razie konieczności zaleca się wcześniejsze zastosowanie dawki dodatkowej.

Nie należy przekraczać 4 dawek pojedynczych produktu na dobę (4 razy 2-3 ml płynu).

Zaleca się przyjmowanie odmierzonej dawki leku wraz z niewielką ilością płynu (np. w ¼ szklanki wody).

Dzieci.

Ze względu na zawartość alkoholu i brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się podawania leku dzieciom poniżej 12 lat.

Sposób podawania - podanie doustne.


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE     

Po zastosowaniu przetworów z korzenia kozłka mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe (np. nudności, bóle brzucha). Częstość ich występowania nie jest znana.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, adres: Aleje Jerozolimskie 181C, 02 - 222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.


PRZECIWWSKAZANIA 

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI 

Pojedyncza dawka, tj. 2-3 ml płynu zawiera 1,1-1,6 g etanolu, co odpowiada około 28-41 ml piwa o zawartości alkoholu (v/v) 5% lub około 12-17 ml wina o zawartości alkoholu (v/v) 12%. Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się podawania pacjentom z chorobami wątroby, padaczką oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową.

Dzieci.

Ze względu na zawartość alkoholu i brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 12 lat.


INTERAKCJE

Dane dotyczące interakcji farmakokinetycznych z innymi lekami są ograniczone. Nie obserwowano znaczących klinicznie interakcji z lekami metabolizowanymi przez enzymy CYP 2D6, CYP 3A4/5, CYP 1A2 czy CYP 2E1.

Nie zaleca się stosowania produktu z lekami syntetycznymi o działaniu uspokajającym ze względu na możliwość nasilenia działania produktu.


CIĄŻA          

Nie zaleca się stosowania produktu w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią ze względu na zawartość alkoholu oraz brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.

Brak danych dotyczących wpływu produktu na płodność.


PROWADZENIE POJAZDÓW     

Produkt zawiera alkohol (pojedyncza dawka zawiera około 1,1-1,6 g etanolu, co odpowiada około 28-41 ml piwa lub około 12-17 ml wina), może zatem negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 
Przez 2 godziny po przyjęciu leku nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


PRZEDAWKOWANIE

Korzeń kozłka przyjęty w dawce około 20 g (ok. 100 ml produktu) wywołuje łagodne działania niepożądane (zmęczenie, bóle brzucha, ucisk w klatce piersiowej, uczucie zawrotów głowy (pustki w głowie), drżenie rąk i rozszerzenie źrenic), które ustępują po 24 godzinach. W przypadku wystąpienia takich objawów należy zastosować leczenie podtrzymujące.

           

            

Informacje dodatkowe
  • Kategoria Środki uspokajające i nasenne
  • Efekt - uspokajające - usuwa stany napięcia
Substancja czynna Valerianae tinctura
Podmiot odpowiedzialny PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Typ Leku OTC

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.