Mastodynon N® - krople

44.99 44,99 zł
W magazynie
-
+
 • darmowy odbiór w sklepie
 • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
 • bezpieczne płatności online
12853
Opis produktuMastodynon®N
- krople, 50ml.

OTC – lek wydawany bez recepty.

Lek Mastodynon® wykazuje dużą skuteczność w łagodzeniu bolesności piersi (tzw. mastalgii)1. Naturalnie reguluje gospodarkę hormonalną, dzięki czemu redukuje rozdrażnienie, nerwowość i wahania nastrojów towarzyszące zespołowi napięcia przedmiesiączkowego (PMS)2. Zawiera unikalną kompozycję składników pochodzenia naturalnego o skuteczności udowodnionej w badaniach klinicznych.

1. Halaska M., Beles P., Gorkow C., Seider C.: Treatment of cyclical mastalgia with solution containing Vitex agnus-castus extract: result of placebo-controlled double-blind study. Breast 1999; 8: 175-181. 2. Liebl A., Behandlung des prämenstruellen Syndroms (Treatment of the premenstrual syndrome). Agnus-castus-heltiges Kombinationsarzneimittel im Test. TW Gynäkologie 1992; 147-154.


WSKAZANIA

Wspomagająco, w zespole napięcia przedmiesiączkowego z takimi objawami, jak: mastodynia (bolesność piersi), zaburzenia równowagi emocjonalnej, po wykluczeniu przez lekarza poważnych przyczyn dolegliwości.
Produkt leczniczy wskazany do stosowania u dorosłych kobiet, powyżej 18 roku życia.


SKŁAD

100 g kropli zawiera:

Substancje czynne:

 • Vitex Agnus-castus TM=D1 20 g
 • Caulophyllum thalictroides D4 10 g
 • Cyclamen purpurascens D4 10 g
 • Strychnos ignatii D6 10 g
 • Iris versicolor D2 20 g
 • Lilium lancifolium D3 10 g

Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, etanol

Lek zawiera 53% (v/v) etanolu.


DAWKOWANIE

30 kropli Mastodynon N rozpuszczonych z niewielką ilością wody dwa razy dziennie (rano i wieczorem).

Mastodynon N może być przyjmowany równocześnie z innymi płynami.


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Jak każdy lek, lek Mastodynon N może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstotliwość występowania następujących działań niepożądanych nie może być sklasyfikowana na podstawie dostępnych danych:

- ciężkie reakcje alergiczne z obrzękiem twarzy, dusznością i zaburzeniami połykania

- (alergiczne) reakcje skórne (wysypka i pokrzywka), trądzik

- bóle głowy, zawroty głowy

- zaburzenia żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności, bóle brzucha)

- zaburzenia miesiączkowania W przypadku pojawienia się pierwszych objawów nadwrażliwości lub reakcji alergicznych należy natychmiast przerwać stosowanie kropli Mastodynon N.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym również te niewymienione powyżej, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Uwaga:

Przyjmowanie leków homeopatycznych może prowadzić do tymczasowego pogorszenia się istniejących objawów (wstępne pogorszenie). W takim przypadku należy przerwać terapię i skonsultować się z lekarzem.


PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Jeśli objawy mają niejasny, nawrotowy lub przewlekły charakter, pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą one wynikać ze schorzenia wymagającego dokładniejszej diagnostyki.

Pacjentki chorujące obecnie lub w przeszłości z powodu estrogenozależnego raka przed podjęciem terapii kroplami Mastodynon N powinny skonsultować się z lekarzem.

Pacjentki leczone za pomocą agonistów lub antagonistów dopaminy oraz estrogenów i antyestrogenów, przed podjęciem terapii kroplami Mastodynon N powinny skonsultować się z lekarzem.

Z powodu braku odpowiednich danych dotyczących stosowania produktu leczniczego u dzieci, nie należy go stosować u pacjentek w wieku poniżej 18 lat.

Mastodynon N, krople doustne nie powinien być stosowany u pacjentek, które nie rozpoczęły jeszcze regularnego miesiączkowania w okresie pokwitania.

Jeśli objawy pogorszą się w czasie stosowania leku Mastodynon N, krople doustne, należy zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

Owoce Vitex agnus-castus oddziałują na układ przysadkowo-podwzgórzowy i dlatego pacjentki, u których stwierdzono zaburzenia przysadki mózgowej powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem leczenia.

Owoce Vitex agnus-castus stosowane w przypadku guzów wydzielających prolaktynę w przysadce mózgowej mogą maskować objawy guza.

Produkt leczniczy zawiera 53% (v/v) etanolu, oznacza to, że 30 kropli produktu zawiera 0,39 g alkoholu, co jest równe 10 ml piwa lub 4 ml wina. Może być szkodliwy dla osób uzależnionych od alkoholu.

Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując produkt u kobiet w ciąży, karmiących piersią, dzieci oraz grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby czy padaczką.


INTERAKCJE

Ze względu na możliwe działanie dopaminergiczne i estrogenne owoców Vitex agnus-castus nie można wykluczyć interakcji z agonistami i antagonistami dopaminy oraz estrogenami i antyestrogenami.

Ogólna uwaga:

Negatywny wpływ na działanie leków homeopatycznych może mieć ogólnie rozumiany szkodliwy tryb życia jak i substancje drażniąco-pobudzające np. kawa.

Należy powiadomić lekarza o innych przyjmowanych lekach.


CIĄŻA

Brak wskazań dotyczących stosowania leku w ciąży.


PROWADZENIE POJAZDÓW

Nie badano wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


PRZEDAWKOWANIE

Nie znane są przypadki przedawkowania.

W przypadku przedawkowania leku, objawy mogą być związane z zawartością etanolu w produkcie.

Leczenie przedawkowania:

W razie przedawkowania, należy zastosować leczenie objawowe.

 

Mastodynon N® - krople Informacje dodatkowe

 • Kategoria Nerwy i stres
 • Opakowanie50 ml
 • Typ Leku: OTC
 • Podmiot odpowiedzialny: BIONORICA AG
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.