Oleum Ricini PhytoPharm

4.59 4,59 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_2181
Opis produktuOleum Ricini Phytopharm
 14,37g/15ml, płyn doustny

produkt leczniczy

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego okresu stosowania i doświadczenia.

Tradycyjnie w zaparciach.

 

SKŁAD

Substancję czynną leku stanowi tłoczony na zimno olej rycynowy (Ricini Oleum virginale) z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis) 100g/100g.

  

PRZECIWWSKAZANIA

Nie należy stosować leku w przypadku:

  • stwierdzonej nadwrażliwości na olej rycynowy,
  • stanu zapalnego narządów jamy brzusznej (np.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna-Leśniewskiego, zespół jelita drażliwego, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, megacolon, czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki, zapalenie wyrostka robaczkowego).
  • niedrożności jelit (niedrożność mechaniczna jak i czynnościowa jelit),
  • niedrożności dróg żółciowych oraz innych schorzeń dróg żółciowych,
  • krwawienia odbytniczego, bólów brzucha , nudności, wymiotów, ciąży, menstruacji.

 

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano na ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia

O ile lekarz nie zaleci inaczej: 15-30 ml (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki). Wypróżnienie następuje w ciągu 2-4 godzin od przyjęcia leku. Stosować raz na dobę.

Dzieci od 7 roku życia do 12 roku życia

Tylko pod kontrolą lekarza wg jego zaleceń.

Dzieci poniżej 7 roku życia:

Nie stosować.

 

Czas stosowania: produkt nie jest zalecany do terapii dłuższej niż 1 do kilku dni. Nie stosować częściej niż raz na dobę..

INTERAKCJE 

Ze względu na działanie przeczyszczające oleju rycynowego, nie zaleca się przyjmowania jednocześnie innych leków; należy zachować kilkugodzinny odstęp czasu przed zastosowaniem innych leków. Olej rycynowy może w stopniu umiarkowanym obniżać wchłanianie sulfafurazolu, aspiryny, izoniazydu. Stwierdzono także obniżone wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Z powodu zwiększonej utraty potasu może dojść do nasilenia działania glikozydów nasercowych (glikozydów naparstnicy, strofantyny). Leki antyhistaminowe mogą osłabiać działanie przeczyszczające oleju rycynowego.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacje dodatkowe
  • Kategoria Środki przeczyszczające
Substancja czynna Oleum Ricini
Podmiot odpowiedzialny PHYTOPHARM KLĘKA S.A.
Typ Leku OTC

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.