Panadol Extra

12.99 12,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
12848
Opis produktu



Panadol Extra
500 mg + 65 mg, tabletki powlekane.

OTC – Lek wydawany bez recepty

Pozwolenie Prezesa URPLWM i PB nr R/1535

 



SKŁAD

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 65 mg kofeiny (Coffeinum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: 1 tabletka powlekana zawiera 0,6 mg potasu  i 10 mg sodu.


WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych.
Panadol Extra może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.
Działa przeciwgorączkowo.

Produkt Panadol Extra jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.


DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA

Wyłącznie do podania doustnego.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat

Doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa: 4000 mg paracetamolu  i 520 mg kofeiny.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.


PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Choroba alkoholowa.

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Zaburzenia rytmu serca, bezsenność.

Produktu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

SPECIALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Produkt zawiera paracetamol.

Ze względu na ryzyko przedawkowania pacjentów należy poinformować, aby nie przyjmowali produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do niewydolności wątroby, co może zakończyć się przeszczepem wątroby lub zgonem.

Należy stosować ostrożnie u pacjentów:

- z niewydolnością wątroby i nerek,

- z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów niedożywionych i regularnie pijących alkohol.

Odnotowano przypadki wystąpienia niewydolności wątroby u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu, zwłaszcza u pacjentów ciężko niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, posiadających niski wskaźnik masy ciała (BMI) i regularnie pijących alkohol.

 

Należy zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu (takich jak posocznica). Stosowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej.

Jeśli objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

Podczas stosowania produktu Panadol Extra należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie i niektórych napojach).

Jeśli objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE     

Działania niepożądane po podaniu paracetamolu występują bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów). W przypadku kofeiny, częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

 

Narząd/układ

Działanie niepożądane

Częstość występowania

Paracetamol

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Trombocytopenia

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu immunologicznego

Reakcje anafilaktyczne.

Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy) i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka.

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Bardzo rzadko

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zaburzenia czynności wątroby.

Bardzo rzadko

Kofeina

Zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego

Nerwowość.

Zawroty głowy.

Nieznana

Nieznana

 

 

W przypadku, gdy produkt zawierający paracetamol i kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

 

v.II.2016

 

 

Informacje dodatkowe
  • Kategoria Tabletki przeciwbólowe
  • Efekt - przeciwbólowe - przeciwgorączkowe
Substancja czynna Coffeinum, Paracetamolum
Podmiot odpowiedzialny US PHARMACIA SP. Z O.O.
Typ Leku OTC

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.