Skinoren 20% Krem 30 g

59.99 59,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
14761
Opis produktu

Wskazania

Leczenie trądziku pospolitego (Acne vulgaris), przebarwienia (chloasma, melasma).

Dawkowanie

Produkt leczniczy Skinoren krem należy stosować wyłącznie na skórę.

Cienką warstwę produktu Skinoren krem nanosić na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę ? rano i wieczorem. Produkt należy delikatnie wetrzeć. Pasek wyciśniętego z tubki produktu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) całkowicie wystarcza na skórę twarzy. Po nałożeniu produktu należy umyć ręce.

Przed zastosowaniem produktu Skinoren krem należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć. Można również użyć łagodnego preparatu przeznaczonego do oczyszczania skóry.

Bardzo istotne jest regularne stosowanie produktu Skinoren krem przez cały okres leczenia.

Czas leczenia produktem Skinoren krem jest różny u poszczególnych pacjentów i zależy od nasilenia zmian chorobowych skóry. W leczeniu trądziku pospolitego wyraźną poprawę uzyskuje się po około 4 tygodniach systematycznego stosowania produktu. Aby uzyskać optymalny wynik leczenia, należy regularnie stosować produkt przez kilka miesięcy - nawet do 12 miesięcy.

W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie produktu Skinoren krem co najmniej przez 3 miesiące. Najlepszy rezultat osiąga się stosując produkt systematycznie. Ze względu na to, że promieniowanie słoneczne zaostrza zmiany chorobowe i (lub) powoduje ponowną pigmentację skóry, podczas całego okresu leczenia należy jednocześnie stosować produkty z filtrem UV B i UV A.

W przypadku znacznego podrażnienia skóry (patrz punkt 4.8 ,,Działania niepożądane"), należy zmniejszyć ilość stosowanego produktu Skinoren krem lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.

Dzieci i młodzież

Produkt stosować u młodzieży (w wieku od 12 do 18 lat). Dostosowanie dawki produktu Skinoren krem u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat nie jest konieczne.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leczenia produktem Skinoren krem u dzieci poniżej 12 lat.

Informacje dodatkowe
  • KategoriaTrądzik
  • Opakowanie30 g
  • Substancja czynna: Acidum azelaicum
  • Dawka: 0,2 g/g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: BAYER SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.