Regularne używanie balsamu, odpowiednio dobrane kosmetyki do kąpieli, a do tego picie wody mineralnej sprawi, że utrzymamy odpowiedni poziom wilgoci w skórze.

Większość kobiet nawilża ciało tylko wiosną i latem, ponieważ wtedy szczególnie zależy nam na pięknej i gładkiej skórze. Jednak kluczem do jędrnej skóry jest regularne jej nawilżanie, zarówno od zewnątrz jak i od środka. Częste kąpiele, wizyty na basenie, opalanie, mróz i noszenie ubrań ze sztucznych materiałów przyczynia się do wysuszania skóry. Dlatego przez cały rok trzeba starannie nawilżać ciało. Niezbędne do tego będą balsamy, olejki i mleczka do kąpieli, nawilżające masła do ciała lub oliwka dla dzieci i kilka sprawdzonych sposobów pielęgnacji skóry.

Kąpiel

Najlepiej zrezygnować z długich i gorących kąpieli, na rzecz krótkich natrysków chłodną wodą. Jeśli uwielbiasz wylegiwać się w wannie, zainwestuj w tłuste olejki. Po takiej kąpieli skóra jest odpowiednio nawilżona i nie potrzebuje już nawet wcierania balsamu. Należy pamiętać, aby nie wycierać dokładnie ciała, ponieważ można zetrzeć warstwę olejku, który jeszcze nie zdążył się wchłonąć. Mając suchą skórę warto zainwestować w nawilżające mleczko pod prysznic, najlepiej z dodatkiem protein miodu i mleka.

Wcieranie nawilżających kosmetyków

Po kąpieli warto użyć nawilżającego kosmetyku, który odbuduje ochronną warstwę hydrolipidową skóry. Najlepiej wcierać balsamy bogate w glicerynę, masło shea, miód lub kwas hialuronowy. Te składniki pozwolą intensywnie nawilżyć, odżywić i wygładzić ciało. Szczególną uwagę należy zwrócić łokcie i kolana, gdzie skóra bardzo szybko się przesusza. Jeśli nawilżające balsamy do ciała nie pomagają, można w te miejsca wcierać oliwkę dla dzieci i niemowląt, która mocno natłuszcza i regeneruje skórę. Raz w tygodniu warto wykonać dokładny peeling skóry, a następnie na wilgotną skórę nałożyć masło do ciała.

Nawilżanie od wewnątrz

Skóra potrzebuje również stałego nawilżania od wewnątrz. Idealnie byłoby, gdybyśmy piły 1,5 wody mineralnej dziennie. Jeśli zabiegi pielęgnacyjne nie wystarczają i nasza skóra potrzebuje specjalnego nawilżenia, można zainwestować w suplementy. Kapsułki najczęściej zawierają skrzyp polny, witaminę E i beta-karoten, które działają na głębokie warstwy skóry, do których kosmetyki nie docierają.

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie