Solgar Wapń Cytrynian z Witaminą D3

52.99 52,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
NOWOŚĆ
p_17057
Opis produktu

Solgar Wapń Cytrynian z Witaminą D3 - 60 tabletek

OPIS PRODUKTU

Solgar Wapń Cytrynian z Witaminą D3 - 60 tabletek

Solgar Wapń cytrynian z witaminą D3 to preparat wzmacniający kości (60 tabletek). Preparat zawiera wapń w postaci organicznego cytrynianu wapnia wraz z witaminą D. Połączenie cytrynianu wapnia z witaminą D daje ogromną przewagę tego preparatu nad innymi. Dla kobiet w wie­ku okołomenopauzalnym efektywność przyswajania jonów wapnia z cy­trynianu jest około dziesięciokrotnie większa od przyswajalności jonów wap­nia z węglanu wapnia (np. z muszli ostryg morskich).

Wapń w postaci cytrynianu nie posiada też takich wad węglanu jakim są: powodowanie zaparć, zobojętnianie soku żołądkowego czy też duże ryzy­ko powstawania kamieni nerkowych.

DAWKOWANIE

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe cztery (4) tabletki dziennie najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

SKŁADNIKI

Skład

Zawartość w 1 tabletce

Wapń

250 mg

Witamina D3

3,75 µg

  • Wapń – odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego. Jest niezbędny do skurczy mięśni. Wpływa również na aktywność neuroprzekaźników i przesyłanie impulsów nerwowych. Ponad 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach i zębach. Suplementacja wapnia wpływa ochronnie na układ szkieletowy, a szczególnie u kobiet w wieku okołomenopauzalnym zmniejsza tempo utraty tkanki kostnej i przypadki złamań kości w wyniku osteoporozy. Wapń wpływa również na układ sercowo-naczyniowy – zmniejsza ryzyko wysokiego ciśnienia tętniczego, jest niezbędny do produkcji płytek krwi oraz fibryny.
  • Witamina D3- reguluje metabolizm kostny, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, poprawia ogólne samopoczucie, chroni przed chorobami układu sercowo-naczyniowego, wpływa na poziom cukru we krwi.

Cechy produktu: bezglutenowy, bezmleczny, koszerny

Okres stosowania: 20-30 dni

Solgar Wapń Cytrynian z Witaminą D3 Informacje dodatkowe

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Łódzki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr FŁ-VII-4010-779/A/10, wydane w dniu 20 października 2010 r., przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.