Radzimy jakich kosmetyków należy unikać i co powinnaś mieć w swojej torebce, by w każdym momencie zamaskować niedoskonałości.

Podstawą utrzymania idealnej kondycji skóry wokół oczu jest odpowiedni demakijaż i stosowanie specjalnie przeznaczonych kremów. Często zdarza się jednak, że pomimo starannej pielęgnacji pod naszymi oczami pojawiają się cienie. Najczęściej jest to skutek zmęczenia, zbyt małej ilości snu lub wielogodzinnego przebywania przed komputerem. Wiele kobiet ma również naturalną skłonność do powstawania ciemnych podkówek i każdego dnia muszą je starannie maskować. Kluczem do promiennego spojrzenia jest odpowiedni makijaż, który zatuszuje niedoskonałości i nada blasku naszym oczom.

Wybór korektora

Wybierając korektor do twarzy należy zwrócić uwagę, czy na pewno jest przeznaczony do okolic oczu. Nigdy nie powinnyśmy nakładać antybakteryjnego lub mocno kryjącego produktu, który jest przeznaczony do maskowania wyprysków. Takie specjalistyczne, dermokosmetyczne korektory mogą wysuszyć delikatną skórę lub osadzać się w zmarszczkach, przez co będą dużo bardziej widoczne. Często się słyszy, że im jaśniejszy korektor tym lepiej, jest to jeden z bardzo popularnych mitów. Zbyt jasny kosmetyk może podkreślić zmarszczki, a spojrzenie będzie wyglądało na nienaturalnie rozjaśnione. Korektor wybieramy o ton jaśniejszy od używanego podkładu, powinien mieć do tego właściwości nawilżające, wygładzające i witaminy. Często też możemy spotkać kosmetyki z rozświetlającymi drobinkami, takie produkty trzeba używać tylko w niewielkich ilościach w pobliżu kącików oczu. Do zakrywania cieni i odświeżania spojrzenia w ciągu dnia, najlepiej sprawdzają się korektory o płynnej konsystencji z aplikatorami w formie pędzelków.

Kamuflaż doskonały

Korektor nanośmy zaraz po rozprowadzeniu podkładu, ale przed użyciem pudru. Nakładamy go za pomocą pędzelka, zaczynając od wewnętrznych partii pod oczami. Najlepiej nałożyć kosmetyk w kilku punktach, a następnie delikatnie rozetrzeć oklepując skórę. Korektora nie nakładamy po zewnętrznej stronie oczu, ponieważ tam najczęściej skóra marszczy się i kosmetyk może się osadzać w zmarszczkach

Częste błędy w makijażu

Wiele kobiet popełnia błędy podczas wykonywania makijażu i funduje sobie smutne lub zmęczone spojrzenie. Jeśli mamy skłonności do powstawania cieni, a nasze spojrzenie często traci blask po kilku godzinach pracy, unikajmy rysowania mocnych kresek wzdłuż dolnej linii rzęs. Nie polecamy również nakładania ciemnych cieni na dolne powieki. Zaprzyjaźnić się za to należy z jasnymi, rozświetlającymi cieniami. Jeśli przy Twoich oczach pojawiły się zmarszczki, stosuj wygładzające bazy na powieki i unikaj perłowych cieni.

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie