Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie poznaj kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym uzyskasz efekt mocnych paznokci jak po manicure japońskim.

Naturalne sposoby wzmacniające paznokcie

Istnieje wiele domowych sposobów na wzmocnienie paznokci. Jednym z najpopularniejszych jest kąpiel w oliwie z oliwek. Wystarczy podgrzać pół szklanki oliwy z oliwek i dodać do niej sok z cytryny, a następnie moczyć paznokcie przez 15 minut. Kurację należy powtarzać raz w tygodniu. Drugim bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci jest kuracja witaminowa. Kupujemy w aptece ampułki z witaminą A i E i wcieramy je codziennie w płytkę. W podobny sposób możemy wykorzystać olejek rycynowy, który również powinien wzmocnić paznokcie

Baza, odżywka i odpowiedni lakier

Gdy potrzebujemy szybkiego wzmocnienia paznokci z pomocą przyjdą odżywki do paznokci dostępne w drogeriach, które tworzą twardą warstwę zabezpieczającą paznokcie przed uszkodzeniem. Niektóre z nich zawierają również witaminy, które wnikając w płytkę paznokcia pozostawiają ją mocną również po zakończeniu kuracji. Warto zainteresować się produktami firmy Sally Hansen, Eveline, Essie. Producenci zalecają nakładanie odżywek codziennie przez kilka dni z rzędu, ale również doskonale nadają się jako bazy i utwardzacz do paznokci stosowane pod lakier.

Mając kruche i łamliwe paznokcie warto zainwestować w lakiery lepszej, jakości, zawierające np. akryl lub nylon. Takie produkty oprócz utwardzających składników dłużej się utrzymują, przez co nie musimy tak często używać zmywacza, który wysusza i osłabia płytkę. Aby zminimalizować szkodliwe działanie zmywacza, wybierajmy ten bez acetonu, ale za to z witaminami i składnikami odżywczymi.

Mocne paznokcie jak po manicure japońskim

Jeśli próbowałaś już wszystkiego, a paznokcie nadal są słabe i łamliwe to znak, że powinnaś zainteresować się manicure japońskim. Zabieg, który cieszy się wielką popularnością na całym świecie, polega na intensywnym wcieraniu odpowiednich substancji w płytkę paznokcia, aby ją wzmocnić i nadać blasku. Te magiczne składniki to przede wszystkim krzemionka z Morza Japońskiego, kreatyna, pyłek pszczeli i witaminy.

Manicure japoński może być wykonywany zarówno u kobiet jak i mężczyzn, ponieważ nie barwi w żaden sposób paznokci, a tylko nadaje im zdrowy i naturalny połysk. Zabieg nie jest wskazany bezpośrednio po zdjęciu akrylu lub żelu, a także w przypadku nadmiernie spiłowanej płytki. 4-5 dni po zabiegu nie powinno się malować paznokci, ponieważ mają zmniejszoną przyczepność lakieru. Co 2-3 tygodnie należy przeprowadzić uzupełnienie.

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie