Starazolin Krople 2x5 ml 2x5 ml

Produkt dostępny online
Starazolin Krople 2x5 ml 2x5 ml Starazolin Krople 2x5 ml 2x5 ml
13,99 zł
Produkt dostępny online

Opis produktu

Wskazania

W leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw.

Starazolin łagodzi objawy towarzyszące, takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Dawkowanie

Preparat stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Zwykle wkrapla się 1 do 2 kropli preparatu, 2 do 3 razy na dobę. Należy unikać długotrwałego stosowania preparatu, szczególnie u dzieci.

Nie dotykać końcówki zakraplacza, aby nie spowodować zanieczyszczenia roztworu. Po wkropleniu pojemnik szczelnie zakręcić.

W przypadku pojemników jednorazowych należy oderwać pojemniczek od listka. Ukręcić wydłużony koniec zbiorniczka, następnie delikatnie nacisnąć zbiorniczek, a wyciśnięte krople wprowadzić do worka spojówkowego po uprzednim odrzuceniu dwóch pierwszych kropli.

Uwaga

Preparat Starazolin jest płynem jałowym.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, a po zakropleniu flakon natychmiast zabezpieczyć nakrętką. W przypadku opakowania jednorazowego ilość pozostała po zakropleniu nie nadaje się do powtórnego użycia.

Przed zastosowaniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe i założyć je ponownie po około 15 minutach od wkroplenia preparatu.

Dawkowanie u dzieci:

Tetryzolina jest przeciwwskazana u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Informacje dodatkowe

Kategoria
Substancja czynna: Tetryzolini hydrochloridum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Dostępność w Aptekach

Starazolin Krople do oczy 2x5 ml

Starazolin Krople 2x5 ml 2x5 ml

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.