Starazolin Krople 2x5 ml

10.29 10,29 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_2210
Opis produktu

Wskazania

W leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw.

Starazolin łagodzi objawy towarzyszące, takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Dawkowanie

Preparat stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Zwykle wkrapla się 1 do 2 kropli preparatu, 2 do 3 razy na dobę. Należy unikać długotrwałego stosowania preparatu, szczególnie u dzieci.

Nie dotykać końcówki zakraplacza, aby nie spowodować zanieczyszczenia roztworu. Po wkropleniu pojemnik szczelnie zakręcić.

W przypadku pojemników jednorazowych należy oderwać pojemniczek od listka. Ukręcić wydłużony koniec zbiorniczka, następnie delikatnie nacisnąć zbiorniczek, a wyciśnięte krople wprowadzić do worka spojówkowego po uprzednim odrzuceniu dwóch pierwszych kropli.

Uwaga

Preparat Starazolin jest płynem jałowym.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, a po zakropleniu flakon natychmiast zabezpieczyć nakrętką. W przypadku opakowania jednorazowego ilość pozostała po zakropleniu nie nadaje się do powtórnego użycia.

Przed zastosowaniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe i założyć je ponownie po około 15 minutach od wkroplenia preparatu.

Dawkowanie u dzieci:

Tetryzolina jest przeciwwskazana u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Starazolin Krople 2x5 ml Informacje dodatkowe

  • Kategoria Oczy
  • Substancja czynna: Tetryzolini hydrochloridum
  • Dawka: 0,5 mg/ml
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku

Zezwolenie nr WIF-GD.8520.1.40.2012, wydane w dniu 2 Listopada 2012 r., przez Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku