*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Szybki Test Do Wykrywania Przeciwciał IGm / IgG COVID 19, 5 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Szybki Test Do Wykrywania Przeciwciał IGm / IgG COVID 19, 5 szt. Szybki Test Do Wykrywania Przeciwciał IGm / IgG COVID 19, 5 szt.
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Czym wyróżnia się Szybki Test Do Wykrywania Przeciwciał IgM /IgG Przeciwko COVID-19 Na Bazie Złota Koloidalnego?

Test IVD (do diagnostyki in vitro) do samodzielnego wykonania, w celu wykrycia przeciwciał IgG i IgM przeciwko COVID 19 w krwi, a więc wykazania aktywnej lub przezwyciężonej infekcji COVID 19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Produkt nie może być traktowany jako podstawowe narzędzie do wczesnego wykrywania COVID19! Do tych celów konieczne jest stosowanie metod PCR i testów antygenowych.

Na jakiej zasadzie działa Lomina test?

Test działa na zasadzie immunochromatografii bibułowej na bazie złota koloidalnego. Zestaw zawiera antygen znakowany złotem koloidalnym oraz kompleks przeciwciał kontrolnych. Membrany nitrocelulozowe z dwoma paskami testowymi (linia M i G) i jednym wyraźnym paskiem kontroli jakości (linia C). Po dodaniu wymaganej ilości materiału do badania do otworu na pasku testowym, próbka przepłynie na błonę nitrocelulozową wewnątrz paska testowego zgodnie z efektem kapilarnym. Jeśli próbka testowa zawiera przeciwciała IgM /IgG przeciwko SARS-CoV, będą się one wiązać się z antygenem SARSCoV-2 znakowanym złotem koloidalnym, a kompleks przeciwciał uwidoczni monoklonalne przeciwciała IgM lub monoklonalne przeciwciała IgG na błonie nitrocelulozowej jako fioletowo-czerwone linie M lub G, a zatem wykaże, czy próbki są pozytywne pod względem obecności przeciwciał IgM lub IgG, a tym samym wykaże zakażenie COVID-19 lub dostarczy dowodów na przebyte infekcje i aktywną obecność przeciwciał w organizmie.

Co zawiera zestaw Lomina Szybki Test Do Wykrywania Przeciwciał?

- plastikowa kasetka testowa;
- dwa plastikowe zakraplacze (1 kropla = 20-25 ul) Aby dodać wymaganą objętość płynów, należy używać jedynie zakraplaczy dostarczonych w zestawie;

- fiolka z odczynnikiem (bufor) (główny składnik PBS - sól fizjologiczna buforowana fosforanem);

- nakłuwacz do pobierania krwi (HTL-Strefa S.A. - 0344; Typ Actilance );

- wacik do dezynfekcji (M.Braun Melsungen AG - kod produktu: 00056-0183);

- instrukcja użycia

Jak używać testu Lomina?

Otworzyć pudełko, wyjąć opakowanie z kasetką testową i pozostawić do uzyskania temp.pokojowej (24 °C). Przeczytać instrukcję obsługi i użyć kasetki testowej natychmiast po usunięciu folii, maks. do 60 minut od rozszczelnienia.

 1.  Oczyścić miejsce nakłucia wacikiem do dezynfekcji i pozostawić do wyschnięcia
 2. Zdjąć nasadkę nakłuwacza i przycisnąć węższą stroną do zdezynfekowanego miejsca nakłucia.
 3. Nakłuć palec, przy pomocy plastikowego zakraplacza zebrać 2-4 krople i przenieść do fiolki z odczynnikiem
 4. Naciskając zakraplacz, przenieść krew do fiolki z odczynnikiem. Fiolkę szczelnie zakręcić. Do fiolki dodać 2-3 krople krwi!
  W przeciwnym razie test może być nieważny!
 5. Sprawdzić, czy fiolka jest szczelnie zamknięta. Zawartość dobrze wymieszać, delikatnie potrząsając przez ok.30 sekund
 6. Używając czystego zakraplacza pobrać 2 krople mieszaniny z fiolki.
 7. Przenieść mieszaninę do małego otworu w kasetce testowej. Wynik testu należy odczytać po 3 minutach od momentu dodania próbki.
 8. Jeśli potrzeba, usunąć nadmiar krwi i ponownie zdezynfekować miejsce nakłucia. Zużyte elementy zestawu spakować i zutylizować zgodnie z przepisami

Warunki przechowywania:

1) Przechowywać w temperaturze od 4 do 30 ° C. Chronić przed światłem. Data ważności i numer serii jest podany na opakowaniu testu, a także na fiolce z odczynnikiem.
2) Zużyć natychmiast po otwarciu opakowania. Test zaczyna się degradować z powodu wilgoci po pierwszym otwarciu opakowania. Test nie może być używany po upływie 60 minut od otwarcia; wyniki będą nieważne.
3) Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Materiał biologiczny do badania

Test został opracowany i przetestowany dla całej populacji pod kątem wykorzystania do badania próbek krwi pobranych z palca.

UWAGA! Nie odczytywać wyniku testu po upływie 10 minut. Wynik testu może ulec zmianie z powodu wilgoci! Po upływie 10 minut wynik jest nieważny! Wynik testu jest ważny, jeśli zostanie odczytany w czasie od 3.
do 10. minuty od chwili zakroplenia próbki. Kasetkę należy pozostawić w spoczynku w pozycji poziomej. Nie zmieniać jej położenia podczas badania! Kasetkę testową należy użyć natychmiast po rozpakowaniu!
Przestrzegać wymaganej objętości próbki! Używać tylko zakraplaczy dostarczonych w zestawie (1 kropla=ok. 20-25 μl).
WSKAZÓWKA: w 10. minucie od momentu zakroplenia próbki można zrobić zdjęcie membrany w oknie odczytu i odczytać wynik powiększając obraz

Substancje zakłócające wynik badania

Następujące związki zostały przebadane za pomocą testu na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 IgG / IgM (krew pełna) i nie stwierdzono efektów zakłócających wynik badania: Triglicerydy - 50 mg/dl, kwas askorbinowy - 20 mg/dl, hemoglobina - 1000 mg/dl, bilirubina - 60 mg/dl, cholesterol całkowity - 6 mmol/l.
Wyniki nie wykazały reakcji krzyżowej.

Środki ostrożności

1. Szybkie testy serologiczne mogą być stosowane wyłącznie jako pomocnicze narzędzia przesiewowe.
2. Dokładność i wykrywalne wskaźniki nie mogą osiągnąć 100% w odniesieniu do produkcji poszczególnych przeciwciał w przypadku konkretnych pacjentów.
3. W przypadku wyniku pozytywnego, konieczne jest jak najszybsze ponowne badanie przy użyciu takiego testu, jak PCR w celu bezpośredniego wykrycia wirusa.
4. Zasada testu opiera się na wykrywaniu przeciwciał, a nie na wykrywaniu obecności samego wirusa! Organizm wytwarza przeciwciała niemal natychmiast po zakażeniu, ale zazwyczaj ich wykrywalny poziom jest obecny, gdy temperatura pacjenta wzrasta. Ponieważ tempo wytwarzania przeciwciał IgM i IgG jest różne u różnych osób, pacjent może się zarazić, nawet jeśli wynik testu jest ujemny. W przypadku pojawienia się objawów grypopodobnych/koronawirusa, test należy powtórzyć po 24-48 godzinach. W międzyczasie zachować kwarantannę dla bezpieczeństwa. W przypadku skrajnej niepewności, zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny:

FARMABOL Sp. z o.o.
ul. T. Ociepki 4
34-600 Limanowa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka LOMINA
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny