Tantum Verde Roztwór do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml

Produkt dostępny online
Tantum Verde Roztwór do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml Tantum Verde Roztwór do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml
20,10 zł
Produkt dostępny online

Opis produktu

Tantum Verde Płyn 1,5 mg/ml Roztwór Do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml

Tantum Verde to bezpieczny i skuteczny lek dla dzieci i dorosłych, który ma szerokie zastosowanie w chorobach zapalnych jamy ustnej i gardła (m.in. w leczeniu infekcji jamy ustnej, zapalenia dziąseł, zapalenia gardła i zapalenia migdałków), przy zabiegach stomatologicznych oraz w leczeniu urazów w jamie ustnej związanych ze stosowaniem protez lub aparatów ortodontycznych.

Substancją czynną leku Tantum Verde jest benzydamina należąca do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o szerokim i kompleksowym spektrum działania w leczeniu dolegliwości i objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Ze względu na mechanizm działania, lek może być stosowany razem z innymi lekami należącymi do NLPZ, m.in. tymi zawierającymi ibuprofen lub pochodne kwasu salicylowego.

Lek jest przeznaczony do stosowania na śluzówkę jamy ustnej i gardła. Dzięki zawartości benzydaminy, roztwór do płukania Tantum Verde działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i antyseptycznie, zmniejsza przekrwienie i obrzęk w jamie ustnej i gardle, a dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu przynosi szybką ulgę oraz ułatwia przełykanie.

  • BEZPIECZNY – działa miejscowo. Roztwór do płukania Tantum Verde to lek dla pacjentów w każdym wieku – dorosłych i dzieci, warunkiem do stosowania leku jest umiejętność prawidłowego płukania jamy ustnej i gardła. Jest bezpieczny, bo działa miejscowo, osiągając duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym.
  • Ten lek z benzydaminą NIE ZAWIERA CUKRU, dzięki czemu może być stosowane przez osoby chore na cukrzycę.
  • Ma przyjemny, słodko-miętowy smak.
  • Do leku dołączona jest miarka pozwalająca na łatwe odmierzenie roztworu do płukania.

Lek Tantum Verde w płynie stosuje się nie tylko do leczenia objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych (np. na ból gardła), ale także w zapaleniu błon śluzowych po radioterapii i w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji. 

Skład:

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. 100 ml roztworu zawiera 0,15 g benzydaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: glicerol, etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, żółcień chinolinowa 70% (E104), błękit patentowy V 85% (E131), woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna: roztwór do płukania jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecany sposób dawkowania to płukanie jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę.

Jednorazowo należy użyć ok. 15 ml, stężonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody, roztworu Tantum Verde i płukać jamę ustną i gardło przez 20 do 30 sekund.
Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno być dłuższe niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.
Nie zaleca się stosowania roztworu Tantum Verde u osób, które mają trudności z prawidłowym płukaniem jamy ustnej i gardła.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

-jeśli pacjent ma uczulenie na benzydaminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

-Przed rozpoczęciem stosowania Tantum Verde należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
-Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, leków o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję uczuleniową. W takim przypadku lek należy odstawić i zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie postępowanie.
-Przypadkowe połknięcie niewielkich ilości roztworu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Podmiot odpowiedzialny:

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 181B | 02-222 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacje dodatkowe

Kategoria
Opakowanie
Opakowanie 240 ml
Substancja czynna: Benzydaminum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O

Dostępność w Aptekach

Tantum Verde Roztwór do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml

Tantum Verde Roztwór do Płukania Jamy Ustnej i Gardła 240 ml

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.