*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Traumon Żel, 50 g, 100 g

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Traumon Żel, 50 g, 100 g Traumon Żel, 50 g, 100 g
Cena od 27,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Traumon Żel 50 g

Wskazania

Tępe urazy, takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych. Reumatyzm pozastawowy: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych, tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci.

Traumon

W MIEJSCU USUWA BÓL

Traumon® mi pomógł to i ja pomagam

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

line

Dlaczego Traumon®? W miejscu usuwa ból!

Substancją czynną leku Traumon® jest etofenamat, który bardzo dobrze wchłania się po aplikacji na skórę.1

icon-1 icon-2 icon-3

Traumon® dobrze przenika przez skórę i dociera do miejsca uszkodzenia lub stanu zapalnego blokując powstawanie substancji odpowiedzialnych za stan zapalny.1,5

line

Dla kogo Traumon® 6

Cierpisz na bóle kolan, bóle pleców, czy ból stawów? Nie jesteś sam.

Prawie 27% Polaków chronicznie cierpi z powodu bólu. Według danych Eurostat, Polacy są na pierwszym miejscu pod względem liczby osób cierpiących z powodu dolegliwości bólowych.7 To właśnie choroby układu mięśniowo-szkieletowego są główną przyczyną bólu wśród Polaków.6

Przyczyny bólu mogą być różne. Do przyczyn bólu zaliczamy: tępe urazy, takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych, reumatyzm pozastawowy (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych, tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci.1

Dobra wiadomość jest taka, że ból pojawiący się z podanych powyżej przyczyn można leczyć. Traumon® pomaga Ci w walce z bólem i pomaga Ci pomagać Twoim bliskim!

Ból w populacji polskiej jest związany przede wszystkim z6

icon1

Chorobą zwyrodnieniową stawów (34%)

icon2

Urazami i wypadaniem krążka
międzykręgowego (16%)

line

Traumon® - jak stosować?1

ŻEL

  • Nałożyć na skórę pasek żelu Traumon® o długości od 5 do 10 cm, w zależności od wielkości obszaru dotkniętego bólem, i wcierać go w powierzchnię nieco większą niż obszar dotknięty bólem.

  • Stosować 3 do 4 razy dziennie.

oilment
gradient-circle
line

Walcz z bólem

Ból może obejmować różne obszary ciała. Niezależnie od tego, czy Twój problem dotyczy bólu pleców, bólu kolan, bólu stawów, czy bólu mięśni - możesz zaobserwować, jak długo i intensywnie doświadczasz objawów. Kryterium rozróżnienia bólu ostrego i przewlekłego stanowi m.in. czas trwania bólu.8

Możemy wyróżnić ból ostry i ból przewlekły8

icon-1

Ostry ból

W przypadku ostrego bólu reakcja organizmu jest wynikiem odpowiedzi na bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia.


Występuje w przypadku urazu lub nagłej choroby, pojawia się u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym, a także w sytuacjach zaostrzenia chorób przewlekłych.


Eksperci medycyny przyjmują, że o bólu ostrym można mówić, jeśli nie trwa on dłużej niż 3 miesiące.

icon-2

Chroniczny ból

W przypadku bólu chronicznego reakcja organizmu przestaje być sygnałem ostrzegawczym, a staje się źródłem cierpienia i jednocześnie czynnikiem istotnie obniżającym jakość życia człowieka.


Ten rodzaj bólu utrzymuje się pomimo gojenia się tkanek po urazie lub zabiegu chirurgicznym i zwykle towarzyszy procesowi przewlekłej choroby, takiej jak nowotwór lub choroba zwyrodnieniowa stawów.


O bólu przelwekłym mówimy, gdy ból trwa powyżej 3 miesięcy.

Konsekwencje nieleczonego bólu8,9

Przedłużający się ból wpływa jednak negatywnie na wewnętrzną równowagę organizmu, zarówno pod względem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Wszyscy pacjenci cierpiący na przewlekły ból doświadczają podobnych procesów, które skutkują obniżoną jakością życia.


Pacjenci mogą doświadczyć takich dolegliwości jak:

icon-set


Dodatkowe informacje

Marka
Marka TRAUMON
Substancja czynna: Etofenamatum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: MYLAN SP. Z O.O.