Undofen Krioterapia - usuwanie brodawek i kurzajek 50 ml

54.99 54,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
102882
Opis produktuUndofen Krioterapia - 50ml.

wyrób medyczny
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Omega Pharma, Al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa


SKŁAD

Eter dimetylu i propan (nieszkodliwy dla środowiska)


WSKAZANIA

Występowanie brodawek.
Brodawki to nieszkodliwe naroślą na skórze, wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje wiele rodzajów brodawek, ale najbardziej rozpowszechnione są tak zwane brodawki zwykłe i brodawki stóp. Składają się one z wewnętrznego korzenia pokrytego warstwami naskórka, do którego dochodzą naczynia krwionośne.     


DAWKOWANIE

Przed zastosowaniem preparatu Undofen Krioterapia należy zapoznać się z treścią całej instrukcji użycia.

Undofen Krioterapia usuwa brodawki za pomocą tej samej metody zamrażania, której używają lekarze. Natychmiastowo zamraża brodawkę aż do korzenia.

Aplikator należy przyłożyć na maksymalnie 20 sekund (w przypadku brodawki zwykłej na dłoni) lub 40 sekund (w przypadku brodawki stopy) lub krócej, jeżeli brodawka i skóra wokół niej przybiorą białe zabarwienie. Podczas przykładania aplikatora piankowego do brodawki nie należy stosować nadmiernego ucisku. Nie należy dotykać obszaru wokół brodawki.

Zamrożona brodawka powinna stopniowo zanikać lub odpaść po około 10 - 14 dniach po zastosowaniu preparatu Undofen Krioterapia. Stare i duże brodawki często wymagają więcej niż jednego zastosowania preparatu Undofen Krioterapia.

Jeżeli brodawka nie zniknęła po 14 dniach od pierwszego zastosowania, można bezpiecznie powtórzyć leczenie. Aplikatora piankowego można użyć tylko raz, a następnie należy go wyrzucić. Jeśli trzykrotne zastosowanie preparatu Undofen Krioterapia nie przyniosło efektu, należy skonsultować się z lekarzem.                      


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować w miejscach, gdzie skóra jest cienka lub wrażliwa, na przykład na twarzy, szyi, pod pachami, na gruczołach sutkowych, pośladkach i narządach płciowych. Nie stosować na skórze z podrażnieniami ani na skórze zainfekowanej, zaczerwienionej bądź wykazującej jakiekolwiek oznaki zapalenia, takie jak swędzenie lub opuchlizna. Nie stosować na brodawkach owłosionych, znamionach, ciemnych pieprzykach, skórze o zmienionym kolorze ani na skórze, na której występują jakiekolwiek inne nieprawidłowości.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przed użyciem wyrobu medycznego Undofen® krioterapia należy zapoznać się z treścią całej ulotki zawierającej instrukcję używania.

Jeśli nie ma 100% pewności, że zmiana na skórze jest brodawką, przed użyciem preparatu Undofen Krioterapia należy skonsultować się z lekarzem.

Produkt ten może być aplikowany jedynie przez osobę dorosłą.

Nie należy go stosować u dzieci w wieku poniżej 4 roku życia.

Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Nie należy stosować go u cukrzyków, ponieważ zamrażany obszar może goić się zbyt wolno lub niecałkowicie.

Osoby z zaburzeniami krążenia krwi powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem wyrobu medycznego Undofen Krioterapia.  


CIĄŻA

Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

           

Undofen Krioterapia - usuwanie brodawek i kurzajek 50 ml Informacje dodatkowe

  • Kategoria Pielęgnacja dłoni i stóp
  • Opakowanie50 ml
  • Substancja czynna: Hymecromonum
  • Typ Leku: Wyrób medyczny leczniczy
  • Podmiot odpowiedzialny: OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Łódzki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny, Fabryczna 25, 90-331 Łódź

Zezwolenie nr FŁ-VII-4010-779/A/10, wydane w dniu 20 października 2010 r., przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.