Urosal 20 Tabletek

12.99 12,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
13010
Opis produktu

Urosal 20 Tabletek

Wskazania:
Urosal jest stosowany w zapaleniu pęcherza moczowego, w odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu miedniczek nerkowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, w biegunce, nieżycie jelit.

Dawkowanie:
Doustnie: 3 razy dobę po 1 tabletka po jedzeniu, popijając wodą.

Działania niepożądane:
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, skórne odczyny alergiczne, bóle brzucha, krwinkomocz, trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość. Rzadko może wystąpić podrażnienie jelit i dróg moczowych, co może powodować ból w czasie oddawania moczu, pieczenie i uczucie parcia na mocz.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na salicylany i fenol, niewydolność nerek, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność choroby, znacznego stopnia kwasica metaboliczna, odwodnienie.

Środki ostrożności:
W przypadku astmy oskrzelowej stosować po konsultacji z lekarzem. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy i fruktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub niedoborem sacharazy-izomaltazy albo zespołem złego wchłaniania glukozygalaktozy.

Interakcje:
Nie stosować z sulfonamidami. Z uwagi na zawartość salicylanów, lek działa synergicznie z innymi lekami przeciwzakrzepowymi, przeciwgorączkowymi, mogącymi wpływać niekorzystnie na przewód pokarmowy i układ krwiotwórczy. W przypadku leków przeciwzakrzepowych interakcja ta może powodować wystąpienie krwawień.

Ciąża:
Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Prowadzenie pojazdów:
Preparat nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Informacje dodatkowe
  • KategoriaNerki i pęcherz
  • Opakowanie20 tabl.
  • Substancja czynna: Phenylum salicylicum, Methenaminum
  • Dawka: 0,3g+0,3g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: VIS - ZAKŁADY CHEMICZNO - FARMACEUTYCZNE SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.