Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek

Produkt dostępny

Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek
29,21 zł
Produkt dostępny

Opis produktu

Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek

Lek Vigalex Max zawiera substancję czynną witaminę D3 (cholekalcyferol), ważną w procesie tworzenia kości.

Witamina D3 (cholekalcyferol) jest przez organizm wytwarzana w skórze pod wpływem światła słonecznego (promieniowanie UV), może być też dostarczana do organizmu z pokarmem. W niedoborach witaminy D występują zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub utrata wapnia z kości (osteomalacja).

Lek Vigalex Max jest stosowany w:

  • w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością [wskaźnik masy ciała (ang. body mass index, BMI) ≥ 30].

Dawkowanie:

  • Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  • W celu profilaktyki niedoboru witaminy D3 u osób dorosłych z otyłością zaleca się stosowanie 4000 IU na dobę w okresie od października do kwietnia lub przez cały rok jeśli synteza skórna witaminy nie jest zapewniona w miesiącach letnich. 
  • Tabletkę należy podawać doustnie, popijając ją wodą. Bez nadzoru lekarza nie należy przyjmować produktu dłużej niż przez 3 miesiące lub w dawkach większych niż zalecane. 

Skład:

Substancją czynną leku jest cholekalcyferol (witamina D3). 

1 tabletka zawiera 40 mg cholekalcyferolu, co odpowiada 0,1 mg (4000 IU) witaminy D3.

W skład substancji pomocniczych wchodzą: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-α-Tokoferol.

Informacje dodatkowe

Opakowanie
Opakowanie 60 Tab
Postać
Postać tabletki
Substancja czynna: Cholecalciferolum
Typ leku: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: BIOFARM SP.Z O.O.

Dostępność w Aptekach

Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek

Vigalex Max 4000 j.m. 60 Tabletek

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.