VitaDerol Baby - witamina D3 400 j.m.

23.99 23,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
87847
Opis produktu

Wskazania

Zastosowanie: Zapewnienie prawidłowej podazy witaminy D niezbednej dla niemowlat karmionych piersia od pierwszych dni zycia i dzieci.

Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: Niemowleta i dzieci: zawartosc 1 kapsułki twist-off dziennie. W zaleznosci od indywidualnego zapotrzebowania lekarz moze wskazac inny sposób dawkowania.

VitaDerol Baby - witamina D3 400 j.m. - Informacje dodatkowe

  • KategoriaWitaminy dla dzieci
  • Efekt Korzystny wpływ witaminy D na zdrowie Koniecznosc prawidłowej podazy witaminy D została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych.*1-10 Witamina D jest potrzebna do prawidłowego wzrostu i rozwoju kosci u dzieci.*11 Wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu z diety oraz warunkuje prawidłowe stezenie wapnia we krwi.*12 Witamina D odgrywa równiez role w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu odpornosciowego.* 13 Profilaktyka niedoboru witaminy D u niemowlat i dzieci Istotnym zródłem witaminy D jest regularna ekspozycja na słonce. Jednakze powszechnie stosowane kremy z filtrami przeciwsłonecznymi moga redukowac wydajnosc syntezy skórnej nawet o 90%.*1-4 Natomiast od pazdziernika do marca synteza skórna praktycznie nie zachodzi.*1-5 Aktualnie u niemowlat do 6. miesiaca zycia bezposrednia ekspozycja na słonce nie jest zalecana.*1,2,7 Zalecenia Zespołu Ekspertów, dotyczace profilaktyki niedoborów witaminy D okreslaja nastepujace dawkowanie u niemowlat i dzieci: ? niemowleta karmione piersia powinny otrzymywac witamine D w dawce 400 j.m./dobe juz od pierwszych dni zycia; ? dzieci od 1. do 18. roku zycia powinny otrzymywac witamine D w dawce 400 j.m./dobe łacznie z diety i preparatów w okresie od pazdziernika do marca, a takze w miesiacach letnich jezeli nie jest zapewniona wystarczajaca synteza skórna witaminy D.
  • Opakowanie30 kaps.
  • Substancja czynna: Cholecalciferolum
  • Typ Leku: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia
  • Podmiot odpowiedzialny: SEQUOIA SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.