Zoxiderm Emulsja przeciwłupieżowa 150 ml

36.99 36,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
72320
Opis produktu

Zoxiderm Emulsja przeciwłupieżowa 150 ml

Zoxiderm to wyrób medyczny w postaci emulsji przeciwłupieżowej do skóry gładkiej i owłosionej, niezwykle skuteczny preparat, który skupia swoje działanie na usuwaniu przyczyn łupieżu, a nie tylko na łagodzeniu jego objawów. Stworzony w formie emulsji ułatwia dokładne rozprowadzenie zawartych w nim czynników aktywnych, tym samym ułatwiając ich wniknięcie w głąb skóry, co jest niezwykle ważne w leczeniu i zapobieganiu występowania łupieżu.

Wskazany jest w leczeniu chorób o różnej etiologii i charakterze, w obrębie owłosionej skóry głowy oraz innych części ciała, w tym łojotokowego zapalenia skóry oraz łupieżu pstrego.
Zoxiderm może być stosowany także w przypadku wystąpienia ciemieniuchy u niemowląt, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Składniki:
Zoxiderm to unikalna na rynku emulsja przeciwłupieżowa do skóry gładkiej i owłosionej, która zawiera aż trzy aktywne składniki o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym:
- Klimbazol wysokoaktywny, nowoczesny składnik przeciwłupieżowy o silnym działaniu przeciwko mikroorganizmom z rodzaju Pityrosporum. Ma silne działanie przeciwłojotokowe, wspomaga redukcję łupieżu i zapobiega jego ponownemu powstawaniu.
- Oktopiroks działa przeciwłupieżowo hamując wzrost grzyba Malassezia furfur. Blokuje to mechanizm wytwarzający objawy łupieżu liolizę, która pobudza naskórek do złuszczania się w przyspieszonym tempie. Oktopiroks działa przeciwbakteryjnie i oczyszcza warstwę rogową naskórka z łusek łupieżu.
-  Pirytionian Cynku cechuje się doskonałymi właściwościami przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi. Skutecznie niszczy nadmierny rozwój mikroorganizmów.
- Ponadto zawarty w Panthenol skutecznie nawilża, działa kojąco i pielęgnuje podrażnioną skórę

Dawkowanie:
Po umyciu, w wilgotną skórę lub włosy, na miejsca chorobowo zmienione należy wmasować niewielką ilość emulsji ok. 10 ml. Emulsję należy pozostawić na czas około 5 minut, po czym należy ją spłukać letnią wodą bez dodatkowych środków myjących.
W łupieżu i łojotokowym zapaleniu skóry należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Po ustąpieniu objawów wskazane jest także profilaktyczne stosowanie preparatu 1 raz w tygodniu. W łupieżu pstrym należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza zwykle 1 raz dziennie przez 3-5 dni.


Zoxiderm Emulsja przeciwłupieżowa 150 ml Informacje dodatkowe

  • Kategoria Pielęgnacja włosów
  • Opakowanie150 ml
  • Typ Leku: Wyrób medyczny leczniczy
  • Podmiot odpowiedzialny: AXXON SP. Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.