*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Acatar Care Aerozol do Nosa, Roztwór 0,5 MG/ML 15 ML

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

149,93 zł / 100 ml
Acatar Care Aerozol do Nosa, Roztwór 0,5 MG/ML 15 ML Acatar Care Aerozol do Nosa, Roztwór 0,5 MG/ML 15 ML
22,49 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Acatar Care 0,5 mg/ml Aerozol Do Nosa 15 ml

Acatar Care Aerozol Do Nosa to lek przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i dorosłych w wieku powyżej 6 lat. Lek zawiera oksymetazolinę, która zmniejsza obrzęk błony śluzowej i ilość wytwarzanej wydzieliny, co w efekcie ułatwia oddychanie. Lek zawiera również substancję pomocniczą - kwas hialuronowy, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa.

Działanie:

Acatar Care zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne. Podanie leku Acatar Care zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.
Dodatkowo Acatar Care zawiera kwas hialuronowy, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa.

Wskazania:

Wskazaniem do zastosowania Actaru Care jest obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok przynosowych, zapalenie trąbki słuchowej, zapalenie ucha środkowego.

Dawkowanie i sposób użycia:

- Lek Acatar Care jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego).
- Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę.
- Lek Acatar Care może być tylko stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
- Leku nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.
- Dorośli i dzieci wieku powyżej 6 lat: 1 dawka aerozolu Acatar Care do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
- Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do7 dni.

Przeciwwskazania:

- Nie stosować leku Acatar Care jeśli u pacjenta: występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów), stwierdzono uczulenie na oksymetazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników, była wykonywana operacja przeprowadzana przez nos, np. usunięcie przysadki lub operacja przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta).
- Acatar Care może być stosowany ze szczególną ostrożnością i tylko po dokładnym rozważeniu przez lekarza korzyści oraz ryzyka w przypadku: zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania, ciężkich chorób serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze), guza chromochłonnego nadnerczy, zaburzeń metabolicznych (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca).

Działania niepożądane:

- Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych.
- Niezbyt często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób): objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku.

Interakcje:

Lek może wchodzić w interakcję z:
- inhibitorami MAO typu tranylcyprominy,
- trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TLPD),
- czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

- Ciąża i karmienie piersią: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
- Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Podczas stosowania oksymetazoliny, przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić działania ogólnoustrojowe dotyczące układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. W takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka ACATAR
Opakowanie
Opakowanie 15 ml
Postać
Postać aerozol do nosa

Składniki

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 0, 5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 µl zawiera 22, 5 µg oksymetazoliny chlorowodorku. __________________________________________________________________________________________________ Substancje pomocnicze: glicerol 85%, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sodu hialuronian, kwas solny25% (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań. __________________________________________________________________________________________________ Lek zawiera kwas hialuronowy, w postaci soli sodowej, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa. Nie zawiera konserwantów.