*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Poradnik Apteczny Super-Pharm

PORADNIK

Zawiera: Artykuł

RSV. Jakie są przyczyny i objawy zakażenia wirusem RSV i jak go leczyć? Sprawdź co wiemy o syncytialnym wirusie nabłonka oddechowego!

RSV to wirus wywołujący infekcje układu oddechowego, które mogą prowadzić do ciężkich postaci zapalenia oskrzeli lub płuc. Patogen dziesiątkuje żłobki i przedszkola, a pacjenci często wymagają leczenia w warunkach szpitalnych. Jakie są główne objawy zakażenia RSV i dlaczego wirus RSV jest szczególnie niebezpieczny dla najmłodszych dzieci? Czy istnieją skuteczne szczepionki na RSV? Sprawdź najważniejsze fakty!

Zawiera: Artykuł

Przeziębienie u niemowlaka? Poznaj przyczyny i objawy przeziębienia u niemowląt i sprawdź jak je leczyć!

Przeziębienie, inaczej choroba przeziębieniowa, to samoograniczająca się infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Co ciekawe, dzieci mogą chorować na nie nawet 7-10 razy do roku. Rozpoznanie przeziębienia u niemowlęcia może być problematyczne ze względu na to, że nie komunikuje ono swoich dolegliwości. Jak zatem rozpoznać objawy przeziębienia u niemowląt? Jak je leczyć? Jakie leki są bezpieczne dla niemowlęcia? Przeczytaj!

Category:

Tag:

Wszystkie porady

Redakcja Super-Pharm
4 czerwca 2024 | 1:55 min czytania

Problemy z tarczycą? Jakie suplementy na tarczycę warto stosować? Sprawdź jak poprawić pracę tarczycy!

Tarczyca odgrywa kluczową rolę w regulacji wielu procesów życiowych, w tym metabolizmu, wzrostu, i funkcjonowania układu nerwowego. Nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu związane są ze zmianami masy ciała, układem nerwowym, krążenia a nawet płodnością. Wspieranie pracy tarczycy poprzez odpowiednią suplementację może być jednym z elementów kompleksowej opieki zdrowotnej. Jakie składniki działają korzystnie na tarczycę? Sprawdź!

Redakcja Super-Pharm
13 maja 2024 | 1:55 min czytania

Przygotowanie do ciąży dla rodziców. Jakie preparaty stosować na płodność u mężczyzn i kobiet, aby wspomóc poczęcie dziecka? Sprawdź!

Czy suplementy dla przyszłych rodziców wspomagają płodność? Jak zwiększyć swoje szanse na zdrową ciążę? Czy suplementacja przed ciążą jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet? Czy istnieją również wytyczne dotyczące suplementacji dla mężczyzn? Które składniki suplementacji dla rodziców wspomagają płodność, zwiększając szansę na zajście w ciążę?

Ewa Fiedorowicz
30 kwietnia 2024 | 2:20 min czytania

Denga. Czym jest wirus dengi i jak się można z nim zarazić? Czy denga jest śmiertelna? Sprawdź!

Planujesz egzotyczną wycieczkę? Sprawdź czy grozi Ci denga! Czym jest  gorączka denga?  Jakie są jej objawy? W jaki sposób dochodzi do zakażenia dengą? Czy jest dostępne skuteczne leczenie i szczepienia ochronne? W jakiech obszarach występuje?  Sprawdź co należy wiedzieć o dendze!

Ewa Fiedorowicz
15 kwietnia 2024 | 2:05 min czytania

Czarny kaszel. Czym jest czarny kaszel i jak go leczyć? Poznaj najważniejsze fakty o krztuścu!

Wielki powrót krztuśca? Czy grozi nam epidemia czarnego kaszlu? Jakie są przyczyny i objawy krzuścia? Kto należy do grupy ryzyka? Jak diagnozować i leczyć krztusiec? Czy czarny kaszel jest śmiertelny? Oto najważniejsze informacje!

 

Redakcja Super-Pharm
10 kwietnia 2024 | 1:55 min czytania

Zaburzenia mikroflory jelitowej u dziecka? Sprawdź jak wspierać jelita u dzieci!

Zdrowa mikroflora jelitowa jest kluczowa dla ogólnego stanu zdrowia, szczególnie u dzieci. Mikroflora jelitowa, znana również jako mikrobiota, flora bakteryjna lub probiotyczna, odgrywa znaczącą rolę w trawieniu, produkcji witamin oraz ochronie przed infekcjami. W artykule omówimy, jak można wspierać zdrowie jelit u dzieci, szczególnie kiedy dojdzie do zaburzeń mikroflory. Czym jest mikroflora bakteryjna? Dlaczego jest tak ważna dla zdrowia dziecka? Jaką pełni rolę? Jak zadbać o zdrowie jelit u dzieci? Jakie są konsekwencję zaburzeń flory bakteryjnej jelit? Przeczytaj!

Karolina Zelewska
3 kwietnia 2024 | 1:55 min czytania

Co jeść w ciąży i podczas karmienia piersią? Tych produktów nie może zabraknąć w Twojej diecie!

Ciąża stanowi dla organizmu ogromne obciążenie. Nie możesz zatem zapominać o odpowiedniej diecie i suplementacji. Jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Po jakie produkty warto sięgać w tym wyjątkowym okresie? Czego nie wolno jeść w ciąży i w trakcie karmienia piersią?

Karolina Zelewska
27 marca 2024 | 2:10 min czytania

Najczęstsze dolegliwości ciążowe. Jak sobie z nimi radzić?

 

Gdy coś nam dolega, zwykle sięgamy po odpowiedni preparat. Niestety w ciąży nie jest to wcale takie proste. Przyszłe mamy narzekają na ciążowe dolegliwości, ale w tym wyjątkowym okresie wiele leków nie jest bezpiecznych dla mamy ani dziecka. Jak zatem poradzić sobie ze zgagą, wzdęciami czy mdłościami? Z pomocą przychodzi nasz artykuł!

Maja Miechowiecka
15 marca 2024

Kąpiel a skóra atopowa (atopia). Jakie preparaty stosować do mycia skóry atopowej?

Atopowe zapalenie skóry wywołuje szereg charakterystycznych i nieprzyjemnych objawów. Osoby chore na atopię, oprócz standardowego leczenie muszą zwrócić uwagę na odpowiednią i specjalistyczną pielęgnację wymagającej skóry ciała i głowy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu do mycia? Jakich składników unikać chorując na AZS, a jakiego składu szukać w produktach do pielęgnacji skóry atopowej? Przeczytaj!

Ewa Fiedorowicz
1 marca 2024 | 1:55 min czytania

Orlistat. Czym jest orlistat (tetrahydrolipostatyna) i jak działa? Kiedy na odchudzanie zaleca się lek orlistat?

Orlistat - co to za lek? Dlaczego może być stosowany do leczenia otyłości? Kto może przyjmować orlistat? Czy są znane działania niepożądane? Sprawdź co warto wiedzieć o tym leku na odchudzanie!


O Poradniku Aptecznym Super-Pharm:

Poradnik apteczny Super-Pharm to przestrzeń z bezpłatnymi poradami online naszych ekspertów oraz zbiorem artykułów naszych specjalistów. W internetowym poradniku apteki Super-Pharm poruszamy tematy dotyczące zdrowia, chorób i profilaktyki, higieny osobistej, problemów i chorób dermatologicznych, ciąży oraz niepłodności, chorób i zaburzeń psychicznych. Możesz zasięgnąć bezpłatnej porady online i dowiedzieć się, jakie są pierwsze symptomy chorób cywilizacyjnych i przewlekłych, które objawy świadczą o problemach z sercem i układem krążenia, które problemy wymagają natychmiastowej wizyty lekarskiej. Specjaliści poradnika aptecznego Super-Pharm mają szeroką wiedzę z zakresu zdrowia i profilaktyki chorób, odżywiania, rehabilitacji, stosowania leków oraz parentingu. W naszym poradniku możesz również zadać bezpłatnie pytanie farmaceucie, który udzieli Ci darmowej porady farmaceutycznej dotyczącej dawkowania, interakcji leków oraz możliwych skutkach ubocznych. Apteczny poradnik o zdrowiu to doskonałe źródło informacji, zgodnej z aktualną wiedzą medyczną, farmaceutyczną i dietetyczną. Bezpłatne porady specjalistów oraz artykuły z poradami zdrowotnymi nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego, gdy zauważysz pierwsze objawy choroby – nie zwlekaj. Skontaktuj się ze specjalistą, który oceni Twój stan zdrowia i podejmie decyzję dotyczącą leczenia.

Poradnik apteki Super-Pharm ma charakter informacyjno – edukacyjny. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie informacji zawartych w serwisie bez konsultacji z lekarzem lub innym specjalistą.