Wodnisty katar, zatkany nos i zaczerwienione oczy – to typowe objawy alergii na pyłki. Pylenie roślin zwykle zaczyna się już wczesną wiosną i trwa nawet do późnej jesieni. Co warto wiedzieć na temat alergii na pyłki? Jak zapobiegać uciążliwym objawom? Czy alergii sezonowej można pozbyć się raz na zawsze?
Przeziębienie, inaczej choroba przeziębieniowa, to samoograniczająca się infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych. Co ciekawe, dzieci mogą chorować na nie nawet 7-10 razy do roku. Rozpoznanie przeziębienia u niemowlęcia może być problematyczne ze względu na to, że nie komunikuje ono swoich dolegliwości. Jak zatem rozpoznać objawy przeziębienia u niemowląt? Jak je leczyć? Jakie leki są bezpieczne dla niemowlęcia? Przeczytaj!
Badanie ogólne moczu to jedno z najczęściej zlecanych badań laboratoryjnych. Pozwala ono wykryć nie tylko choroby dróg moczowych czy nerek, ale służy również do diagnostyki chorób cywilizacyjnych, np. cukrzycy. Jak przygotować się do badania ogólnego moczu? Kiedy wynik jest nieprawidłowy?
Zmiana barwy moczu może, ale nie musi stanowić powodu do niepokoju. Może na nią wpływać wiele czynników – nie tylko choroba, ale również dieta czy przyjmowane leki. Sprawdź, co kolor moczu mówi o stanie Twojego zdrowia.
Opóźniają procesy starzenia się, zapobiegają chorobie Alzheimera i chronią nasze serce – te wszystkie właściwości (i o wiele więcej) to domena kwasów omega-3! Dlaczego jeszcze powinniśmy włączyć je do naszego jadłospisu? Jak wybrać najlepszy preparat z kwasami omega-3?
Wodnisty katar, kichanie, łzawienie oczu i inne przykre objawy alergii na pyłki potrafią skutecznie zniechęcić do pięknej pogody. Jak zatem radzić sobie z wiosenną alergią? Jak leczyć alergię sezonową? Przede wszystkim – skutecznie! Pamiętaj, że nieleczona alergia może prowadzić do rozwoju astmy oraz problemów z układem oddechowym. Więcej wskazówek dotyczących leczenia alergii znajdziesz w artykule!
Jednym z najczęściej występujących schorzeń alergicznych narządu wzroku jest sezonowe alergiczne zapalenie spojówek. Na szczęście przy odpowiednio postawionej diagnozie pacjent ma do dyspozycji szeroki wybór kropli do oczu zmniejszających objawy szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Jakie krople na alergię stosować? Jakie są składniki kropi do oczu na alergię? Sprawdź!
Wodnisty katar, zatkany nos i zaczerwienione oczy – to typowe objawy alergii na pyłki. Pylenie roślin zwykle zaczyna się już wczesną wiosną i trwa nawet do późnej jesieni. Co warto wiedzieć na temat alergii na pyłki? Jak zapobiegać uciążliwym objawom? Czy alergii sezonowej można pozbyć się raz na zawsze?
Niepłodność to problem, który dotyka wiele par starających się o dziecko. Jedną z częstych przyczyn trudności z poczęciem jest niedrożność jajowodów, która uniemożliwia prawidłowe połączenie komórki jajowej z plemnikiem lub utrudnia zagnieżdżenie zarodka. Jeśli podstawowe badania nie wskazują jednoznacznej przyczyny problemu, lekarz może zalecić diagnostykę drożności jajowodów. Na czym polega badanie? Jak się do niego przygotować? Przeczytaj!
Końcówka ciąży to dla wielu kobiet trudny okres. Szybsze męczenie się czy duszności to objawy, które często pojawiają się w ostatnich miesiącach przed narodzinami potomka. Jeżeli jednak utrudniają ciężarnej wykonywanie codziennych czynności – nie wolno ich bagatelizować. Mogą bowiem świadczyć o rozwoju groźnej choroby, jaką jest kardiomiopatia połogowa (ciążowa). Czym jest kardiomiopatia ciążowa? Jakie są rokowania i kogo najczęściej dotyka? Przeczytaj!
Tegoroczny sezon grypowy jest dla pacjentów szczególnie ciężki. Według danych Głównego Instytutu Sanitarnego na przełomie stycznia i lutego 2025 r. na grypę choruje aż 200 tysięcy Polaków tygodniowo, a od początku sezonu grypowego z powodu powikłań grypy zmarło już ponad 1000 osób. Statystyki są przerażające, a szczyt zachorowań na grypę dopiero przed nami. Co warto wiedzieć o tej groźnej chorobie? Jakie wyróżniamy rodzaje grypy i czym się od siebie różnią?
Ciąża i macierzyństwo to dla większości kobiet najważniejszy etap życia. Niestety, nie zawsze starania o ciążę przynoszą spodziewany efekt, lub ciąża kończy się przedwcześnie, zanim kobieta zdąży się oswoić z myślą, że rośnie w niej nowe życie. Co powoduje poronienia? Jak sobie poradzić po stracie ciąży? Jak wtedy o siebie zadbać? Przeczytaj!
Poradnik apteczny Super-Pharm to przestrzeń z bezpłatnymi poradami online naszych ekspertów oraz zbiorem artykułów naszych specjalistów. W internetowymporadniku apteki Super-Pharm poruszamy tematy dotyczące zdrowia, chorób i profilaktyki, higieny osobistej, problemów i chorób dermatologicznych, ciąży oraz niepłodności, chorób i zaburzeń psychicznych. Możesz zasięgnąć bezpłatnej porady online i dowiedzieć się, jakie są pierwsze symptomy chorób cywilizacyjnych i przewlekłych, które objawy świadczą o problemach z sercem i układem krążenia, które problemy wymagają natychmiastowej wizyty lekarskiej. Specjaliści poradnika aptecznego Super-Pharm mają szeroką wiedzę z zakresu zdrowia i profilaktyki chorób, odżywiania, rehabilitacji, stosowania leków oraz parentingu. W naszym poradniku możesz również zadać bezpłatnie pytanie farmaceucie, który udzieli Ci darmowej porady farmaceutycznej dotyczącej dawkowania, interakcji leków oraz możliwych skutkach ubocznych. Apteczny poradnik o zdrowiu to doskonałe źródło informacji, zgodnej z aktualną wiedzą medyczną, farmaceutyczną i dietetyczną. Bezpłatne porady specjalistów oraz artykuły z poradami zdrowotnymi nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego, gdy zauważysz pierwsze objawy choroby – nie zwlekaj. Skontaktuj się ze specjalistą, który oceni Twój stan zdrowia i podejmie decyzję dotyczącą leczenia.
Poradnik apteki Super-Pharm ma charakter informacyjno – edukacyjny. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie informacji zawartych w serwisie bez konsultacji z lekarzem lub innym specjalistą.