Problemy z wypróżnieniem, ból brzucha i brak apetytu u dziecka mogą wskazywać na zaparcia. To dosyć powszechna dolegliwość, która występuje u co piątego dziecka. Co zrobić, gdy dziecko nie może się wypróżnić? Jak mu pomóc? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?
Od kilku dni śledzimy doniesienia ze świata związane ze wzrostem zakażeń tajemniczym wirusem hMPV. Czy czeka nas pandemia podobna do tej, która miała miejsce kilka lat temu? Jakie są objawy wirusa hMPV? Jak go leczyć? Czy jest niebezpieczny? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.
Ciąża i poród niosą za sobą ogromne zmiany dla organizmu świeżo upieczonej mamy. Te związane z gospodarką hormonalną i układem odpornościowym mogą negatywnie wpłynąć na działanie tarczycy. Jakie są objawy poporodowego zapalenia tarczycy? Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie? Sprawdź!
Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne zaostrzyło w tym roku ustalone przed laty normy ciśnienia tętniczego krwi. Istotną zmianą jest również dodanie nowej kategorii opisu ciśnienia. Co dokładnie uległo zmianie? Jakie są aktualne normy ciśnienia krwi?
Pobieranie krwi, usługa tatuażu i wykonywanie makijażu permanentnego – co może łączyć te czynności? Przerwanie ciągłości tkanek i związane z tym ryzyko zakażenia wirusem HCV. Jakie choroby może wywołać ten wirus? W jaki jeszcze sposób możemy się nim zarazić? Jak się chronić przed zapaleniem wątroby typu C? Przeczytaj!
Katar, kaszel i ból gardła to objawy typowe dla przeziębienia. Zwykle je bagatelizujemy, tymczasem mogą prowadzić do groźnych powikłań w postaci zakażeń bakteryjnych. Z jakimi zakażeniami bakteryjnymi mamy najczęściej do czynienia jesienią i zimą? Jak odróżnić zakażenia wywoływane przez wirusy od tych o podłożu bakteryjnym? Jak się przed nimi chronić?
Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem, który dotyka aż około 80% mężczyzn oraz 42% kobiet. Przyczyny wypadania włosów są różnorodne i mogą obejmować między innymi czynniki genetyczne, hormonalne, styl życia oraz dietę. Zrozumienie tych mechanizmów jest kluczowe w poszukiwaniu skutecznych metod kuracji. Jednym z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie jest Proteoglycan Replacement Therapy. Na czym polega terapia? Przez jaki czas należy ją stosować? Przeczytaj!
Ketonuria prawdopodobnie występuje sporadycznie w większości prawidłowych ciąż. Ciąża to stan fizjologiczny, w którym występują zmiany metaboliczne w organizmie. Wzrost lipolizy i ketogenezy to normalny proces, jednak prowadzi on do ketozy. Obecność ketonów w moczu nie zawsze oznacza problem, jednak należy pamiętać, aby nie zbagatelizować jego obecności. Niekontrolowana ketonuria w ciąży może wskazywać na ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej, stanu przedrzucawkowego lub innych zaburzeń metabolicznych, dlatego warto monitorować stan zdrowia kobiet w ciąży. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj!
Według statystyk prowadzonych przez Krajowy Rejestr Nowotworów na raka choruje aż 1,17 mln Polaków. Odsetek ten rośnie co roku średnio o 170 tys. nowych przypadków. Oznacza to ogromne zapotrzebowanie na radioterapię i/lub inne metody leczenia nowotworów. Na czym dokładnie polega radioterapia? Jakie są jej rodzaje? Jak długo trwa leczenie?
Chemioterapia to jedna z form leczenia nowotworów, która ratuje życie milionom osób na całym świecie. Ze względu na jej inwazyjność i oddziaływanie na cały organizm często podważa się skuteczność i bezpieczeństwo tej metody. Jak jest naprawdę? Na czym polega chemioterapia i jakie działania niepożądane mogą się z nią wiązać?
Poradnik apteczny Super-Pharm to przestrzeń z bezpłatnymi poradami online naszych ekspertów oraz zbiorem artykułów naszych specjalistów. W internetowymporadniku apteki Super-Pharm poruszamy tematy dotyczące zdrowia, chorób i profilaktyki, higieny osobistej, problemów i chorób dermatologicznych, ciąży oraz niepłodności, chorób i zaburzeń psychicznych. Możesz zasięgnąć bezpłatnej porady online i dowiedzieć się, jakie są pierwsze symptomy chorób cywilizacyjnych i przewlekłych, które objawy świadczą o problemach z sercem i układem krążenia, które problemy wymagają natychmiastowej wizyty lekarskiej. Specjaliści poradnika aptecznego Super-Pharm mają szeroką wiedzę z zakresu zdrowia i profilaktyki chorób, odżywiania, rehabilitacji, stosowania leków oraz parentingu. W naszym poradniku możesz również zadać bezpłatnie pytanie farmaceucie, który udzieli Ci darmowej porady farmaceutycznej dotyczącej dawkowania, interakcji leków oraz możliwych skutkach ubocznych. Apteczny poradnik o zdrowiu to doskonałe źródło informacji, zgodnej z aktualną wiedzą medyczną, farmaceutyczną i dietetyczną. Bezpłatne porady specjalistów oraz artykuły z poradami zdrowotnymi nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego, gdy zauważysz pierwsze objawy choroby – nie zwlekaj. Skontaktuj się ze specjalistą, który oceni Twój stan zdrowia i podejmie decyzję dotyczącą leczenia.
Poradnik apteki Super-Pharm ma charakter informacyjno – edukacyjny. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie informacji zawartych w serwisie bez konsultacji z lekarzem lub innym specjalistą.