Acidolac Dentifix Kids 30 Tabletek

31.99 31,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
134874
Opis produktu

Acidolac Dentifix Kids 30 Tabletek

Suplement diety polecany do codziennego, regularnego stosowania dla dzieci powyżej 3 rż. w celu ochrony zębów.

Acidolac Dentifix Kids pomaga:
- W zachowaniu mineralizacji zębów poprzez zmniejszenie ich demineralizacji (ksylitol)
- W utrzymaniu zdrowych zębów i prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu (wit. D)

Suplement diety to unikalne połączenie opatentowanego inaktywowanego termicznie liofilizatu bakterii kwasu mlekowego Lactobacillussalivarius HM6 Paradens z ksylitolem i wit. D. Spożywanie żywności zawierającej ksylitol zamiast cukru pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Cukier jest jednym z głównych źródeł energii dla bakterii zamieszkujących jamę ustną i ułatwia ich namnażanie. Po spożyciu cukru w jamie ustnej powstaje kwaśne środowisko,sprzyjające rozpuszczaniu szkliwa zębów. Prowadzi to do demineralizacji zębów (wypłukiwanie wapnia i fosforanów ze szkliwa) i zwiększa ich podatność na niekorzystne działanie bakterii, co może prowadzić do próchnicy zębów. Redukcja kwaśnego środowiska w jamie ustnej do 30 minut po posiłku poprzez utrzymanie pH powyżej 5,7 w płytce nazębnej, powoduje zahamowanie demineralizacji i umożliwia uruchomienie procesów naprawczych przez remineralizację szkliwa - odbudowa rozpuszczonych kryształów wapnia i fosforanów oraz tworzenie nowych. Procesy demineralizacji i remineralizacji szkliwa mogą zachodzić naprzemiennie w zależności od zmieniającego się pH jamy ustnej. Jeśli demineralizacja nie jest równoważona przez remineralizację, wówczas następuje demineralizacja tkanek zęba, która może sprzyjać powstawaniu próchnicy zębów. Stosowanie produktów z ksylitolem zmniejsza ryzyko wystąpienia demineralizacji oraz sprzyja utrzymaniu właściwej mineralizacji zębów.

Czynniki sprzyjające demineralizacji zębów:
- Niewłaściwa higiena jamy ustnej (nieregularne i nieprawidłowe szczotkowanie zębów, brak systematycznych przeglądów stomatologicznych)
- Naturalnie słabsza mineralizacja zębów mlecznych w porównaniu ze stałym uzębieniem
- Stosowanie aparatów ortodontycznych; zmniejszona produkcja śliny

Dawkowanie:
1 tabletka do ssania raz dobę wieczorem przed snem, po szczotkowaniu zębów.

Składniki:

Składniki

Zawartość składników w 1 tabletce

Lactobacillussalivarius HM6 Paradens

10 mg

Witamina D

10 µg


Środki ostrożności:
Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników suplementu. Suplement nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Acidolac Dentifix Kids 30 Tabletek Informacje dodatkowe

  • Kategoria Probiotyki dla dzieci
  • Opakowanie30 tabl.
  • Typ Leku: Suplement diety
  • Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Krakowie

Zezwolenie nr FA.KR.8240-Z-361-153/2004, wydane w dniu 08.03.2005r., przez Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Krakowie.