Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 dawek, 140 dawek

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 dawek, 140 dawek Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 dawek, 140 dawek
Cena od 27,69 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Aleric Spray 50 mcg/dawka Aerozol

ALERIC SPRAY wskazany jest w leczeniu zdiagnozowanego przez lekarza kataru siennego (alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) u osób dorosłych. ALERIC SPRAY jest lekiem sterydowym do nosa działającym przeciwzapalnie w miejscu podania. Dezaktywuje u źródła reakcje alergiczne i zwalcza objawy alergii na długo.Wystarczy stosować raz na 24h.Mometazonu furoinian jest glikokortykosteroidem do stosowania miejscowego, wykazującym miejscowe działanie przeciwzapalne w dawkach, w których nie działa ogólnoustrojowo.Prawdopodobnie głównym mechanizmem odpowiedzialnym za działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne mometazonu furoinianu jest jego zdolność do hamowania uwalniania mediatorów reakcji alergicznej.W badaniach z zastosowaniem testu prowokacji donosowej z alergenami, mometazonu furoinian wykazywał działanie przeciwzapalne, zarówno we wczesnej, jak i późnej fazie reakcji alergicznej.Złożony proces działania łagodzi objawy zapalenia (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Mechanizm działania:
- Zmniejsza uczucie zatkanego nosa
- Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa
- Łagodzi kichanie i świąd
- Łagodzi objawy stanu zapalnego

Skład:
1 dawka Aleric Spray zawiera:substancja czynna: 50 mcg mometazonu furoinianu, w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego
Substancje pomocnicze: Benzalkoniowy chlorek, roztwór, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie:
O ile lekarz nie zaleci inaczej:Osoby dorosłe (po 18. roku życia): zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć dawkę: stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym.U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku Aleric Spray, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie pojawić się w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Właściwa aplikacja leku ALERIC SPRAY
UWAGA! Nie należy rozpylać aerozolu bezpośrednio na przegrodę nosową, gdyż może to powodować uszkodzenie błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania:
Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta występuje niewyleczone zakażenie nosa.
Stosowanie leku Aleric Spray w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej, np. opryszczki, może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia. Zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu wyleczenia zakażenia.
Jeśli pacjent przechodził niedawno chirurgiczny zabieg nosa lub uraz nosa.
Nie należy stosować aerozolu do nosa, aż do czasu zagojenia się ran.
U dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania leku ALERIC SPRAY należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
jeśli u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica.
jeśli u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie (grzybicze, wirusowe, bakteryjne, inne).
jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków.
jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza.
Podczas stosowania leku Aleric Spray należy omówić to z lekarzem:
jeśli układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (występują trudności w zwalczaniu zakażenia) i pacjent miał kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną. Należy unikać kontaktu z osobami, u których występują te zakażenia;
jeśli u pacjenta występuje zakażenie nosa lub gardła (zmiana koloru wydzieliny z nosa lub ból gardła);
jeśli pacjent ma długotrwałe podrażnienie nosa lub gardła;
jeśli wystąpi swędzenie lub podrażnienie oczu;
jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.
Jeśli kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa przyjmuje się w dużych dawkach przez długi czas, mogą wystąpić działania pożądane z powodu wchłaniania się leku w organizmie.Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Lek Aleric Spray a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a takżeo lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty.Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków.W celu leczenia alergii lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi, aby zakończył ich stosowanie w momencie rozpoczęcia stosowania leku Aleric Spray. U niektórych pacjentów po zaprzestaniu stosowania kortykosteroidów w postaci doustnej lub zastrzyków mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak ból stawów lub mięśni, osłabienie oraz depresja. Mogą również ujawnić się inne objawy alergiczne, takie jak swędzenie, łzawienie oczu lub czerwone i swędzące plamy na skórze.Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z tych objawów. Niektóre leki mogą nasilić działanie leku Aleric Spray i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).

Ciąża i karmienie piersią:
Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania mometazonu furoinianu u kobiet w ciąży. Nie wiadomo, czy mometazonu furoinian przenika do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka ALERIC
Postać
Postać aerozol
Substancja czynna: Mometasoni furoas
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: USP ZDROWIE SP. Z O.O