*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 daw, 140 dawek

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 daw, 140 dawek Aleric Spray 50 µg/dawkę Aerozol Do Nosa, 60 daw, 140 dawek
Cena od 33,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Aleric Spray 50 mcg/dawka Aerozol

ALERIC SPRAY wskazany jest w leczeniu zdiagnozowanego przez lekarza kataru siennego (alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) u osób dorosłych. ALERIC SPRAY jest lekiem sterydowym do nosa działającym przeciwzapalnie w miejscu podania. Dezaktywuje u źródła reakcje alergiczne i zwalcza objawy alergii na długo.Wystarczy stosować raz na 24h.Mometazonu furoinian jest glikokortykosteroidem do stosowania miejscowego, wykazującym miejscowe działanie przeciwzapalne w dawkach, w których nie działa ogólnoustrojowo.Prawdopodobnie głównym mechanizmem odpowiedzialnym za działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne mometazonu furoinianu jest jego zdolność do hamowania uwalniania mediatorów reakcji alergicznej.W badaniach z zastosowaniem testu prowokacji donosowej z alergenami, mometazonu furoinian wykazywał działanie przeciwzapalne, zarówno we wczesnej, jak i późnej fazie reakcji alergicznej.Złożony proces działania łagodzi objawy zapalenia (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Mechanizm działania:
- Zmniejsza uczucie zatkanego nosa
- Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa
- Łagodzi kichanie i świąd
- Łagodzi objawy stanu zapalnego

Skład:
1 dawka Aleric Spray zawiera:substancja czynna: 50 mcg mometazonu furoinianu, w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego
Substancje pomocnicze: Benzalkoniowy chlorek, roztwór, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie:
O ile lekarz nie zaleci inaczej:Osoby dorosłe (po 18. roku życia): zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć dawkę: stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym.U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku Aleric Spray, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie pojawić się w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Właściwa aplikacja leku ALERIC SPRAY
UWAGA! Nie należy rozpylać aerozolu bezpośrednio na przegrodę nosową, gdyż może to powodować uszkodzenie błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania:
Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta występuje niewyleczone zakażenie nosa.
Stosowanie leku Aleric Spray w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej, np. opryszczki, może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia. Zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu wyleczenia zakażenia.
Jeśli pacjent przechodził niedawno chirurgiczny zabieg nosa lub uraz nosa.
Nie należy stosować aerozolu do nosa, aż do czasu zagojenia się ran.
U dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania leku ALERIC SPRAY należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
jeśli u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica.
jeśli u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie (grzybicze, wirusowe, bakteryjne, inne).
jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków.
jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza.
Podczas stosowania leku Aleric Spray należy omówić to z lekarzem:
jeśli układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (występują trudności w zwalczaniu zakażenia) i pacjent miał kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną. Należy unikać kontaktu z osobami, u których występują te zakażenia;
jeśli u pacjenta występuje zakażenie nosa lub gardła (zmiana koloru wydzieliny z nosa lub ból gardła);
jeśli pacjent ma długotrwałe podrażnienie nosa lub gardła;
jeśli wystąpi swędzenie lub podrażnienie oczu;
jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.
Jeśli kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa przyjmuje się w dużych dawkach przez długi czas, mogą wystąpić działania pożądane z powodu wchłaniania się leku w organizmie.Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Lek Aleric Spray a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a takżeo lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty.Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków.W celu leczenia alergii lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi, aby zakończył ich stosowanie w momencie rozpoczęcia stosowania leku Aleric Spray. U niektórych pacjentów po zaprzestaniu stosowania kortykosteroidów w postaci doustnej lub zastrzyków mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak ból stawów lub mięśni, osłabienie oraz depresja. Mogą również ujawnić się inne objawy alergiczne, takie jak swędzenie, łzawienie oczu lub czerwone i swędzące plamy na skórze.Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z tych objawów. Niektóre leki mogą nasilić działanie leku Aleric Spray i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).

Ciąża i karmienie piersią:
Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania mometazonu furoinianu u kobiet w ciąży. Nie wiadomo, czy mometazonu furoinian przenika do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

aleric spray 140 packshot
Jak działa Aleric Spray?

Zmniejsza uczucie zatkanego nosa

Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa

Łagodzi kichanie
i świąd

Łagodzi objawy stanu zapalnego

O LEKU

Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zwanego także katarem siennym).

Wskazany jest dla osób powyżej 18-tego roku życia.

zawiera MOMETAZON
działa miejscowo przeciwzapalnie
- biodostępność <1%
Stosowanie

Odczuwalny efekt działania
w ciągu 12-48 godzin

od podania

Wystarczy stosować
1 raz na 24h

Może być stosowany regularnie przez 3 miesiące bez konieczności konsultacji z lekarzem

JAK WŁAŚCIWIE APLIKOWAĆ LEK ALERIC SPRAY?
Właściwa aplikacja leku zwiększa korzyści terapii
oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych**.
Instrukacja
właściwej
aplikacji leku
Przed pierwszym zastosowaniem nacisnąć pompkę 10 razy. Jeżeli pompka nie była używana przez 14 dni lub dłużej, przed kolejnym użyciem należy nacisnąć pompkę 2 razy, aż do uzyskania jednolitej mgiełki.
1.

Wydmuchaj delikatnie nos.

2.

Wstrząsnąć butelkę i zdjąć nasadkę.

3.

Uchwycić butelkę w prawej dłoni,
a lewą zamknąć lewy otwór nosowy.

4.

Włożyć końcówkę dozownika do prawego otworu nosowego. Przechylić głowę lekko do przodu, trzymając butelkę pionowo do góry.

5.

Skierować końcówkę dozownika w stronę przeciwną do przegrody nosa (ściana pomiędzy otworami nosowymi), czyli w prawym otworze nosowym w kierunku prawego oka.

 

Uwaga: nie należy rozpytać aerozolu bezpośrednio na przegrodę nosową gdyż może to powodować uszkodzenie śluzówki.

6.

Rozpocząć delikatny i powolny wdech przez nos, w czasie którego należy rozpylić aerozol do nosa, naciskając RAZ dozownik.

7.

Wykonać wydech przez usta.

8.

Tak samo postępujemy z drugim otworem nosowym.

9.

Po użyciu aerozolu, należy ostrożnie wytrzeć końcówkę dozownika.

Skład

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. Każda dostarczana dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu, w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego.

Mometazonu furoinian podany donosowo łagodzi objawy zapalenia (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.3

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, roztwór, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian,
woda oczyszczona.

Sprawdź również

Portfolio ALERIC oferuje rozbudowaną ofertę leków dostępnych bez recepty, umożliwia dostosowanie intensywności terapii do rodzaju objawów i wieku Pacjenta

lek sterydowy do nosa, działający miejscowo Aleric spray 60 140 packshots
leki antyhistaminowe najnowszej generacji
działające ogólnoustrojowo***

- bez komponenty sedatywnej
Aleric deslo
lek sterydowy do nosa, działający miejscowo Aleric spray 60 140 packshots
leki antyhistaminowe najnowszej generacji
działające ogólnoustrojowo***

- bez komponenty sedatywnej
Aleric deslo 10 aleric-deslo-active-5-mg
Alergia i jej objawy

Alergia to poważny problem medyczny. Uznana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku.

W Polsce alergiczny nieżyt nosa
występuje u 42% Polaków.1

Do jego przyczyn można zaliczyć pylenie roślin i roztocza kurzu domowego.2

Objawy alergicznego nieżytu nosa

Stan zapalny nosa

Zatkany nos,
obrzęk nosa

Wodnista Wydzielina z nosa

Świąd nosa

Kichanie

Szczegóły produktu

Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zwanego także katarem siennym) u osób dorosłych w wieku od 18 lat.


Lek Aleric Spray zawiera mometazonu furoinian, który należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Mometazonu furoinian podany donosowo łagodzi objawy zapalenia (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Kiedy nie stosować leku Aleric Spray

- jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli u pacjenta występuje niewyleczone zakażenie nosa;
- jeśli pacjent przechodził niedawno chirurgiczny zabieg nosa lub uraz nosa;
- u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.


Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Aleric Spray należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
- jeśli u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica;
- jeśli u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie (grzybicze, wirusowe, bakteryjne, inne);
- jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków;
- jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza.


Lek ten zawiera 20 mikrogramów benzalkoniowego chlorku w jednej dawce aerozolu. Benzalkoniowy chlorek może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.


Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Aleric Spray a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków. Niektóre leki mogą nasilić działanie leku Aleric Spray i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Brak danych dotyczących wpływu leku Aleric Spray na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Wielkość opakowania 140 dawek (18g) 1 butelka z pompką dozującą.


Termin ważności: 2 lata

Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 2 miesiące

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Dzieci i młodzież

Leku Aleric Spray nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.


Osoby dorosłe (powyżej 18 lat)

Zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.


Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć dawkę:

stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym.


Nie należy stosować większej dawki lub stosować leku częściej lub przez dłuższy okres niż zalecane w tej ulotce.


Jeśli po 14 dniach nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.


Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.,
ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do:

USP Zdrowie Sp. z o.o.,
ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa,
{tel.}+48 (22) 543 60 00

Dodatkowe informacje

Marka
Marka ALERIC
Postać
Postać aerozol
Substancja czynna: Mometasoni furoas
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: USP ZDROWIE SP. Z O.O