Aspirin Effect 10 Saszetek

Produkt dostępny online
Aspirin Effect 10 Saszetek Aspirin Effect 10 Saszetek
18,27 zł
Produkt dostępny online

Opis produktu

Aspirin Effect 500mg Granulki Bez Popijania 10 Saszetek

Aspirin Effect 1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum). Jest to substancja czynna o działaniu, której głównym zadaniem jest hamowanie produkcji prostaglandyn. Te substancje przekaźnikowe zwiększają wrażliwość receptorów bólu. Gdy ich wytwarzanie zostaje zatrzymane, receptory bólu stają się mniej wrażliwe na bodźce, co powoduje złagodzenie bólu. Zahamowanie produkcji prostaglandyn powoduje również zmniejszenie stanu zapalnego. Aspirin® Effect wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, jak również przeciwgorączkowe.

Działanie:

- gorączka
- bóle towarzyszące gorączce
- ból głowy
- ból pleców
- ból gardła
- ból zębów

Dawkowanie:

Wiek

Pojedyncza dawka

Maksymalna dzienna dawka

Młodzież powyżej 12 r.ż. wyłącznie na zlecenie lekarza

1 saszetka

3 saszetki

Dorośli

1–2 saszetki

8 saszetek

W razie potrzeby można przyjąć kolejną dawkę w odstępie 4–8 godzin. Saszetki Aspirin® Effect nie zawierają glutenu ani laktozy.

Granulki Aspirin® Effect mają smak Coli

Otwórz saszetkę Aspirin® Effect przy nacięciu i wsyp granulat do ust. Granulki leku należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuszczą. Rozpuszczone granulki należy połknąć, lek nie wymaga popijania wodą.

Skład: 

Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).

Substancje pomocnicze: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H& R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951).

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, skaza krwotoczna, choroba
wrzodowa żołądka lub jelit, napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie, ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek, stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ostatni trymestr ciąży, dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej.

Producent:

BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska

 

Informacje dodatkowe

Opakowanie
Opakowanie 10 sasz.
Postać
Postać granulki w saszetkach
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: BAYER SP. Z O.O.

Dostępność w Aptekach

Aspirin Effect 10 Saszetek

Aspirin Effect 10 Saszetek

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.