Azulan Płyn

Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_12941
Opis produktu

Azulan Płyn

Wskazania:
Zewnętrznie: Tradycyjnie w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, w tym do płukania jamy ustnej i gardła.
Wewnętrznie: Tradycyjnie w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny.

Dawkowanie:
Dorośli:
Wewnętrznie: 5 ml AZULANU Herbapol Warszawa (1 łyżeczka) rozpuszczona w ¼ szklanki wody do 3 razy/dobę.
Zewnętrznie: w postaci 10% roztworu wodnego do przymoczek i płukań - 1 łyżeczka (5 ml) Azulanu na ⅓ szklanki wody (ok. 80 ml).
Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia Brak dostępnych danych.

Działania niepożądane:
Dotychczas nie stwierdzono wystąpienia działań niepożądanych.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Azulan może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek (np. alergia kontaktowa). U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych - Compositae) np. bylica, piołun może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (szok anafilaktyczny, astma).

Przeciwwskazania
Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych - Compositae).

Środki ostrożności
Zaleca się ostrożność w stosowaniu preparatu u pacjentów ze schorzeniami wątroby, epilepsją oraz chorobą alkoholową. Jednorazowa dawka Azulanu 5 ml zawiera średnio 3,45 ml alkoholu, co stanowi ekwiwalent 68 ml piwa lub 28 ml wina. Ze względu na zawartość alkoholu – dzieci nie powinny przyjmować preparatu.

Interakcje
Dotychczas nie stwierdzono.

Ciąża:
Nie ustalono wpływu leku na płodność. Brak jest wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania produktu bez konsultacji z lekarzem. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się doustnego stosowania u kobiet w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:
Stosowanie leku Azulan może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn ze względu na zawartość alkoholu. Nie zaleca się stosowania leku krócej niż godzinę przed podróżą oraz w jej trakcie ze względu na możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym.


Azulan Płyn - Informacje dodatkowe

  • KategoriaWzdęcia
  • Substancja czynna: Matricariae floris extr. fluidum
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.