BioMarine 1140 , 60 szt.

kapsułki z olejem z wątroby rekina

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

BioMarine 1140 , 60 szt. BioMarine 1140 , 60 szt.
Cena od 79,99 zł Normalna cena 132,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

BioMarine®1140 Olej z Wątroby Rekina 60 Kapsułek

BioMarine jest  chronionym europejskim patentem o połączeniu biologicznych, pełnowartościowych, naturalnie czystych i niewzbogacanych olejów z wątroby rekinów głębinowych z gatunku Squaliformes (Południowo-Zachodni Ocean Spokojny i Morze Tasmana, obszary wokół Nowej Zelandii i Australii). BioMarine®1140 żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) jest unikalnym źródłem naturalnej kompozycji tłuszczów, głównie tłuszczów złożonych: alkilogliceroli i skwalenu, substancji budulcowych niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania: układów i systemów odpornościowego, krwiotwórczego, limfatycznego i skóry.

Skład:

Składniki otoczki: substancja żelująca – żelatyna (E441), substancja utrzymująca wilgoć – glicerol (E422), woda

2 kapsułki (3,08 g) zawierają: wartość energetyczna (energia) 100,3 kJ/ 23,6 kcal; tłuszcz 2,28 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 22 g, alkiloglicerole 480 mg, skwalen 480 mg, węglowodany 0,25 g, w tym cukry 0 g, błonnik 0 g, białko 0,55 g, sól 0 g.

Wskazania:
W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na ten rodzaj tłuszczów znacząco wzrasta, dlatego, jak wykazało 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów, BioMarine®1140 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedożywieniu organizmu człowieka tłuszczami złożonymi równolegle z leczeniem:

• ciężkich i nawracających infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i mieszanych,
• autoimmunologicznych chorób tarczycy (np. choroba Hashimoto),
• zaburzeń morfologii krwi,
• reumatoidalnego zapalenia stawów,
• łuszczycy, atopowego zapalenia skóry.
• w okresie rekonwalescencji po przebytych infekcjach,
• w czasie zwiększonej zapadalności na choroby infekcyjne.

Sposób użycia:
Jeżeli lekarz lub specjalista ds. odżywiania nie zaleci inaczej, to żywność medyczną BioMarine®1140 (żspm) należy spożywać w następujący sposób:

Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej:
ciężkich i nawracających infekcji, chorób autoimmunologicznych w okresie zaostrzenia, ciężkich zaburzeń morfologii krwi 12-15 kapsułek dziennie (142-177 kcal) do 6 miesięcy
Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej:
RZS, łuszczycy, AZS, chorób tarczycy, umiarkowanych zaburzeń morfologii krwi oraz w okresie rekonwalescencji po przebytych infekcjach 6-10 kapsułek dziennie (71–118 kcal) bezterminowo
Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób:
infekcyjnych, autoimmunologicznych, związanych z zaburzeniami morfologii krwi 2-4 kapsułki dziennie (24–47 kcal) bezterminowo

Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomendujemy, aby spożywać sam olej w nich zawarty, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm człowieka powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilkanaście sekund w jamie ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicznej odbudowie i regeneracji.

Przeciwwskazania i środki ostrożności:
Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. BioMarine®1140 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Produkt jest niewzbogaconym olejem rybim, nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.

Przeciwwskazania:

-Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
-Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g na dzień wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (110 kapsułek BioMarine®) są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Skwalen podawany dożylnie może incydentalnie powodować wystąpienie odczynów alergicznych lub stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Wyprodukowano wyłącznie dla: Marinex International Sp. z o.o.

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka BIOMARINE