*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Deslodyna Fast 5 mg 10 Tabl.

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Deslodyna Fast 5 mg 10 Tabl. Deslodyna Fast 5 mg 10 Tabl.
14,99 zł
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Deslodyna Fast 5 mg 10 Tabletek Ulegających Rozpadowi w jamie ustnej

Deslodyna 5 mg to przeciwalergiczny lek OTC w wygodnej formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej ODT.

Działanie:

Lek o działaniu przeciwalergicznym, nie wywołujący senności. Zmniejsza objawy alergii.

Wskazania:

Produkt leczniczy Deslodyna fast jest wskazany u dorosłych, młodziezy w wieku od 12 lat i starszych w celu łagodzenia objawów zwiazanych z:

 • alergicznym zapaleniem błony sluzowej nosa,
 • pokrzywka.

Dawkowanie i sposób użycia:

 • Dawkowanie: dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i wiecej): zalecana dawka produktu leczniczego to jedna 5 mg tabletka ulegajaca rozpadowi w jamie ustnej, umieszczana w jamie ustnej raz na dobę.
 • Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy wystepuja krócej niz 4 dni w tygodniu lub krócej niz przez 4 tygodnie) należy leczyć biorąc pod uwagę ocene historii choroby pacjenta. Leczenie nalezy przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić je w momencie ich ponownego wystąpienia. W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występuja przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresie narażenia na alergen. Leczenie alergicznego zapalenia błony sluzowej nosa oraz
  pokrzywki desloratadyna bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwac dłuzej niz 10 dni. Dzieci i młodziez: Nie okreslono bezpieczenstwa stosowania ani skutecznosci produktu leczniczego Deslodyna fast 5 mg w postaci tabletek
  ulegajacych rozpadowi w jamie ustnej u dzieci w wieku ponizej 12 lat. Nie ma wystarczajacych danych dotyczacych skutecznosci desloratadyny u młodziezy w wieku od 12 do 17 lat. Sposób podawania: Podanie doustne. Dawke mozna
  przyjmowac z posiłkiem lub bez posiłku. Blister nalezy ostroznie rozerwac bezposrednio przed uzyciem i wyjac tabletke ulegajaca rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Tabletke umieszcza sie w jamie ustnej, gdzie ulega ona natychmiastowemu
  rozpadowi. Woda lub inny płyn nie sa potrzebne, aby połknac dawke. Dawke nalezy przyjac natychmiast po otwarciu blistra.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią

 • Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy.
 • Bardzo rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój ze zwiększoną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby.
 • Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca, i na promieniowanie UV (ultrafioletowe), na przykład na promieniowanie UV w solarium, zmiany w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt, obniżony nastrój, suchość oczu.

Przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub loratadyne.
 • Zaburzenia czynności nerek: Produkt leczniczy Deslodyna fast należy stosować ostrożnie w przypadku ciężkiej niewydolności nerek.
 • Drgawki: Należy zachować ostrożność podczas stosowania desloratadyny u pacjentów, u których w wywiadzie medycznym lub rodzinnym występowały drgawki oraz szczególnie u małych dzieci, ze względu na większą podatność na występowanie nowych drgawek podczas leczenia desloratadyna. Fachowy personel medyczny może rozważyć zakończenie leczenia desloratadyna u pacjentów, u których podczas leczeni a wystąpią drgawki.
 • Ostrzeżenia dotyczące substancji pomocniczych: produkt leczniczy zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonuria. Produkt leczniczy zawiera alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne.
 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, gdyż duża ilość alkoholu benzylowego może gromadzić się w ich organizmie i powodować działania niepożądane (tzw. Kwasicę metaboliczną).
 • Pacjenci z chorobami wątroby lub nerek powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, gdyż duża ilość alkoholu benzylowego może gromadzić się w ich organizmie i powodować działania niepożądane (tzw. kwasice metaboliczna).
 • Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w każdej tabletce ulegającej rozpadowi w jamie ustnej, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Interakcje:

Brak danych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na substancję czynną lub składniki dodatkowe leku.

Przechowywanie:

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Ciąża i karmienie piersią:

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 • Nie zaleca się stosowania leku w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Alkohol:

Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Deslodyna fast z alkoholem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: 

Nie przypuszcza się wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, odczuwanie senności oraz sprawność psychofizyczną. Pacjenci powinni zwrócić uwagę na reakcję organizmu na lek.

Przedawkowanie:

W badaniu klinicznym z zastosowaniem zwielokrotnionej dawki, w którym podawano do 45 mg desloratadyny nie stwierdzono klinicznie istotnych działań.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dane podmiotu odpowiedzialnego:
HASCO LEK

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka Deslodyna
Opakowanie
Opakowanie 10 tabl.
Postać
Postać tabletki

Składniki

Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg desloratadyny (Desloratadinum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: mannitol, aspartam (E 951) oraz pochodzące z aromatu
glikol propylenowy i alkohol benzylowy. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 131 mg mannitolu, 3 mg aspartamu oraz 0, 0314 mg glikolu propylenowego i 0, 00562 mg alkoholu benzylowego.