*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Dicopeg Endo Si Proszek, 4 szt.

preparat przeczyszczający

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Dicopeg Endo Si Proszek, 4 szt. Dicopeg Endo Si Proszek, 4 szt.
Cena od 57,99 zł Cena regularna 65,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Co to jest Dicopeg Endo Si Proszek?

Dicopeg Endo Si to wyrób medyczny w postaci proszku w saszetkach stosowany w celu efektywnego oczyszczenia jelit. Usuwanie stałych resztek z okrężnicy jest kluczowe przy przygotowywaniu pacjenta do badań endoskopowych, radiologicznych i ultrasonograficznych, co umożliwia dokładne postawienie diagnozy.
Skład preparatu Dicopeg Endo Si obejmuje makrogol 3350, substancję obojętną, która nie ulega wchłanianiu, nie drażni błony śluzowej jelit, nie fermentuje i jest wydalana w niezmienionej postaci. Dzięki zdolności do wiązania wody makrogol zatrzymuje znaczną ilość płynów w jelitach, co nawadnia masy kałowe i stymuluje perystaltykę jelit. Dodatkowo preparat zawiera symetykon o działaniu przeciwpieniącym, co ułatwia eliminację gazu z przewodu pokarmowego.

W jakim celu stosuje się Dicopeg Endo Si?

- zaparcia;
- przygotowywanie się do badań endoskopowych, radiologicznych i ultrasonograficznych;
- wzdęcia towarzyszące zaparciom. 

Jak stosować Dicopeg Endo Si?

Jest to wyrób medyczny. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Stosować produkt zgodnie z ulotką (jeśli lekarz nie zalecił inaczej)

- wsypać zawartość dwóch saszetek do 1 litra wody, energicznie wstrząsnąć i wypić jednolity roztwór w ciągu 1-2 godzin, przyjmując na przykład 250 ml roztworu co 10-15 minut;
- wypić dodatkowe 500 ml (pół litra) wody, osiągając łączną objętość 1,5 litra (1 litr Dicopeg endo si i 500 ml wody);
- po około 1 godzinie powtórzyć przygotowanie kolejnych 2 saszetek i przyjąć drugi litr roztworu (i dodatkowe 500 ml wody) w ten sam sposób.

W sytuacji, gdzie potrzebnie jest oczyścić jelita w przygotowaniu do niektórych badań diagnostycznych (jak badania endoskopowe lub radiologiczne jelita grubego, ultrasonografia jamy brzusznej) lub w innych sytuacjach klinicznych, należy ściśle przestrzegać informacji udzielonych przez ośrodek, w którym przeprowadzane jest badanie endoskopowe. Zazwyczaj obejmuje to kontrolowaną dietę w dniach poprzedzających badanie.

Jakie właściwości ma Dicopeg Endo Si?

- zawarty Makrogol 3350 to obojętna substancja, która nie ulega wchłanianiu, nie drażni błony śluzowej, nie fermentuje i jest wydalana w niezmienionej postaci. Dzięki swojemu powinowactwu do wody makrogol 3350 zatrzymuje dużą objętość płynów w przedziale jelitowym, co nawadnia masy kałowe i pobudza perystaltykę jelit;
- symetykon ma właściwości przeciwpieniące, dzięki czemu ułatwia eliminację gazu z przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia:

- nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia lub o masie poniżej 20 kg;
- nie stosować produktu u osób z nadwrażliwością na symetykon bądź inne składniki;
- nie stosować wyrobu medycznego w przypadku perforacji jelita bądź niedrożności;
- saszetki Dicpoeg Si mogą wpływać na skrócenie czasu pasażu jelitowego, co może prowadzić do zmniejszenia wchłaniania równocześnie podawanych leków doustnych. W związku z tym zaleca się zachowanie odstępu co najmniej 2 godzin pomiędzy przyjęciem leku a podaniem preparatu. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania różnych preparatów doustnych, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dostosowania odpowiednich interwałów między nimi.
- nie stosować preparatu w przypadku silnego bólu brzucha (nieznanego pochodzenia), krwawienia z odbytu, nudności oraz wymiotów

Czy Dicopeg Endo Si może wywołać działania niepożądane?

- podczas stosowania preparatu mogą wystąpić nudności, wymioty i zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, uczucie wzdęcia);
- jeżeli ww. objawy nasilą się, konieczne będzie wolniejsze przyjmowanie produktu;
- rzadko mogą wystąpić przypadki reakcji alergicznych, takich jak wysypka skórna, pokrzywka i świąd. W przypadku wystąpienia takich objawów zaleca się natychmiastowe przerwanie stosowania produktu i skonsultowanie się z lekarzem. Ponadto w przypadku jakichkolwiek innych reakcji niepożądanych, nawet jeśli różnią się od wymienionych powyżej, zaleca się przerwanie stosowania preparatu i skonsultowanie się z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny:

Vitis Pharma SP. Z o.o.
Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka DICOPEG
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny

Składniki

Jedna saszetka zawiera: makrogol 3350 i symetykon. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny.