*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Diklofenak Perrigo 10 mg/g Żel

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Diklofenak Perrigo 10 mg/g Żel Diklofenak Perrigo 10 mg/g Żel
12,49 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Diklofenak Perrigo, 10 mg/g, Żel

Diklofenak Perrigo to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym stosowany w przypadku stanów zapalnych ścięgien, bólów mięśni oraz stawów.

Dzięki wodno-alkoholowemu podłożu wykazuje właściwości chłodząco-kojące. To żel przeciwbólowy do stosowania miejscowego u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

  • Diklofenak żel stosuje się w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów powstałych wskutek różnych skręceń, nadwyrężeń oraz stłuczeń.
  • Produkt rekomendowany jest także w przypadku bóli mięśniowych, w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich oraz w łagodnych postaciach zapalenia stawów.
  • Żel chłodzący przeciwbólowy doceniany jest także przez sportowców, którzy ulegają częstym kontuzjom, cierpią na bóle mięśni oraz stawów i potrzebują szybkiej, łatwo dostępnej pomocy w walce z bólem.

Stosowanie:

Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny należy stosować miejscowo na skórę, delikatnie wcierając od 2 g do 4 g w zmienionym chorobowo miejscu od trzech do czterech razy na dobę. To ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do rozmiaru orzecha włoskiego. Żel na stawy może być stosowany wyłącznie na zdrowej, nieuszkodzonej tkance. Po aplikacji można zakładać bandaże i bezuciskowe opaski, niemniej powinny one umożliwiać swobodną wymianę powietrza. Wielkość opakowania100 g wystarczy do leczenia powierzchni do 800 cm2.

Dawkowanie:

Diklofenak to żel o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, chłodzący do stosowania miejscowego maksymalnie w czterech dobowych dawkach. Po aplikacji i dokładnym wcieraniu preparatu należy szczelnie zamknąć tubę i umyć dłonie. Należy unikać kontaktu z ustami oraz oczami.
W przypadku, gdy po tygodniowej kuracji nie nastąpi poprawa lub pogorszy się stan zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku nadwyrężeń i zapalenia tkanki miękkiej oraz 21 dni w przypadku bólów związanych z zapaleniem stawów.

Skład:

Substancja czynna: diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze: karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona.

Wskazania:

Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny bazuje na pochodnej kwasu aminofenylooctowego i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Główna substancja czynna – diklofenak sodowy – hamuje aktywność czynników prozapalnych, dlatego lek rekomendowany jest osobom cierpiącym na bóle stawów, mięśni, pleców oraz dolegliwości bólowe tkanek miękkich.

Przeciwskazania:

-Nie wolno stosować żelu przeciwzapalnego i przeciwbólowego Diklofenak u osób wykazujących nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy oraz substancje pomocnicze zawarte w produkcie.

-Nie wolno stosować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży, u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób cierpiących na ataki astmy, katar lub pokrzywkę po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Podmiot odpowiedzialny:
Perrigo Poland Sp. z o.o.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodatkowe informacje

Marka
Marka DIKLOFENAK
Opakowanie
Opakowanie 100 g
Postać
Postać żel na skórę