Doppelherz Aktiv Magnez-B6 UltraFAST 20 Saszetek

15.19 15,19 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
101209
Opis produktu

Doppelherz Aktiv Magnez-B6 UltraFAST 20 Saszetek

Wszechstronny kompleks podstawowych składników budulcowych chrząstki i mazi stawowej. Preparat może być stosowany w okresie intensywnej pracy umysłowej i stresu, w stanach wyczerpania oraz dla wspomagania pracy mięśni

Forma mikrogranulek w saszetkach umożliwia szybkie działanie i wygodne stosowanie w dowolnych warunkach, np. w pracy, klubie fitness czy podczas podróży. Mikrogranulki o przyjemnym smaku cytrusowym szybko rozpuszczają się w ustach nawet bez popijania.

1 saszetka preparatu dostarcza aż 400 mg jonów magnezu. Zapewnienie odpowiedniej ilości magnezu w diecie jest niezbędne dla prawidłowej pracy umysłowej i koncentracji, redukcji zmęczenia i skutków stresu oraz dla prawidłowej kurczliwości mięśni. Ma to szczególne znaczenie przy intensywnym wysiłku umysłowym lub fizycznym. Magnez uczestniczy m.in. w przekazywaniu impulsów nerwowych, wytwarzaniu energii w organizmie i syntezie białek. Wpływa również na zachowanie równowagi elektrolitów po intensywnym wysiłku fizycznym (w wyniku pocenia) oraz mineralizację kości.

Przemęczenie, stres, intensywny wysiłek fizyczny i umysłowy, stosowanie używek (kawy, alkoholu) zwiększają zapotrzebowanie organizmu na magnez. Jednocześnie niezrównoważona dieta oparta o wysokoprzetworzoną żywność może nie dostarczać odpowiedniej dawki magnezu. W celu zapewnienia odpowiedniej podaży magnezu zaleca się spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (z pełnego przemiału) oraz świeżych warzyw i owoców. Witaminy z grupy B (B6,B12, kwas foliowy) wspomagają funkcje poznawcze (koncentrację umysłową, kojarzenie, zapamiętywanie) i redukują skutki zmęczenia układu nerwowego. Witamina B6 poprawia przyswajalność magnezu. Preparat może być stosowany przez młodzież i osoby dorosłe.

Dawkowanie:
Stosować 1 saszetkędziennie, najlepiej po posiłku, wysypując zawartość bezpośrednio na język; nie wymaga popijania. Nie stosować na czczo.

Składniki:
Zawartość składników w 1 saszetece:

Składniki                           

Ilość (%RWS)            

Magnez

400 mg (107%)

Witamina B6

6 mg (429%)

Kwas foliowy (wit. B9)

400 µg (200%)

Witamina B12

3 µg (120%)


Doppelherz Aktiv Magnez-B6 UltraFAST 20 Saszetek Informacje dodatkowe

  • Kategoria Magnez
  • Opakowanie20 sasz.
  • Typ Leku: Suplement diety
  • Podmiot odpowiedzialny: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr FŁ-VII-4010-779/A/10, wydane w dniu 20 października 2010 r., przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Łódzki Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Łodzi, 90-341 Łódź, ul. Fabryczna 25.