*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Doppelherz aktiv Na oczy Forte, 30 szt.

preparat wzmacniający wzrok

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Doppelherz aktiv Na oczy Forte, 30 szt. Doppelherz aktiv Na oczy Forte, 30 szt.
Cena od 29,49 zł Cena regularna 39,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Doppelherz Aktiv Na Oczy Forte 30 Kapsułek

Preparat zawiera zwiększoną dawkę luteiny (12 mg) oraz zeaksantynę, owoce borówki czarnej, cynk i witaminy A, C i E

- Borówka czarna korzystnie wpływa na poprawę mikrokrążenia w gałce ocznej i uelastycznienia naczynia krwionośne. Dzięki temu wspomaga ostrość wzroku i prawidłowe funkcjonowanie siatkówki. Wpływ składników zawartych w czarnych jagodach na proces widzenia stwierdzono podczas II wojny światowej. Piloci RAF spożywający znaczne ilości przetworów z czarnych jagód notowali lepszą ostrość widzenia, szczególnie podczas nocnych lotów.
- Luteina i zeaksantyna należą do karotenoidów, które podobnie jak witaminy nie są wytwarzane w organizmie człowieka i muszą być dostarczane z dietą. Występują głównie w plamce żółtej oka, najbardziej wrażliwym miejscu siatkówki. Plamka żółta to skupisko komórek siatkówki odpowiedzialne za ostrość widzenia. Jest to rejon oka szczególnie podatny na działanie niekorzystnych czynników, takich jak promieniowanie nadfioletowe (UV) i wolne rodniki, co jest szczególnie istotne u osób po 40 roku życia. Luteina i zeaksantyna gromadzą się również w soczewce oka, pełniąc tam również rolę filtra UV.
- Witamina A pełni istotną rolę w prawidłowym widzeniu, w szczególności - po zmierzchu oraz przy słabym oświetleniu. Witamina A wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie nabłonków, w tym śluzówki oczu
- Cynk, witaminy C i E należą do silnych przeciwutleniaczy (antyoksydantów); chronią one komórki oczu przed stresem oksydacyjnym (działaniem wolnych rodników). Cynk odgrywa również istotną rolę w procesach widzenia: wchodzi w skład enzymów umożliwiających przekształcenie witaminy A w barwnik światłoczuły - rodopsynę.

Dawkowanie:
1 kapsułka dziennie z posiłkiem; popić obficie. Dla uzyskania odpowiedniego efektu zaleca się długotrwałe stosowanie. Po roku stosowania zrobić miesięczną przerwę.

Składniki:
Zawartość składników w 1 kapsułce:

Składniki                                           

Ilość (%RWS)        

Borówka czarna (owoc)

300 mg

Aksamitka (wyciąg z kwiatów)

60 mg

- luteina

12 mg

- zeaksantyna

0,6 mg

Cynk

7,5 mg (75%)

Wit. A (retinol)

400 µg (50%)

Witamina C

60 mg (75%)

Witamina E

10 mg (83%)Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka DOPPELHERZ
Typ produktu
Typ produktu Suplement diety
Typ produktu: Suplement diety