Enema Roztwór 150 ml

Produkt niedostępny online
Enema Roztwór 150 ml Enema Roztwór 150 ml
14,22 zł
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online

Opis produktu

Wskazania

Wskazaniami do stosowania produktu leczniczego są: zaparcia, oczyszczanie jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, przed i po zabiegach operacyjnych, oczyszczanie jelita ze złogów środka
kontrastowego po badaniu radiologicznym oraz oczyszczanie jelita przed i po porodzie.

Dawkowanie

Roztwór należy podawać tylko w postaci wlewu doodbytniczego.

Dorośli: 120 - 150 ml.

Dzieci:
poniżej 14 kg - 30 ml
do 27 kg - 60 ml
do 40 kg - 90 ml.

U osób odwodnionych objętość wlewu należy zmniejszyć ponieważ hipertoniczny roztwór ENEMA® może spowodować dalsze odwodnienie.

Unikać powtarzania wlewów w krótkich odstępach czasu.

Nie należy stosować produktu leczniczego częściej niż raz na dobę lub stosować według zalecenia lekarza.

Produkt leczniczy podaje się doodbytniczo (per rectum) wciskając odpowiednią objętość roztworu wieczorem w dniu poprzedzającym wykonanie badania lub zabiegu operacyjnego oraz w dniu operacji. Wlew doodbytniczy w dniu poprzedzającym operację można powtórzyć w przypadku nie uzyskania pełnego oczyszczenia. Roztwór wprowadzany do odbytnicy powinien mieć temperaturę pokojową.

Po zastosowaniu produktu leczniczego należy podać pacjentowi doustnie dodatkową porcję płynów. Środków przeczyszczających nie należy stosować dłużej niż jeden tydzień.

W celu wykonania wlewu produktu leczniczego należy zmienić zakrętkę na zakrętkę z aplikatorem, która znajduje się w kartoniku jednostkowym (nie dotyczy preparatu przeznaczonego do lecznictwa
zamkniętego). Zdjąć zabezpieczający kapturek i wprowadzić specjalną końcówkę do odbytnicy kierując ją w stronę pępka. Powoli naciskać butelkę, aż do wprowadzenia jej zawartości do odbytnicy.

Opakowanie zawiera nadmiar roztworu, dlatego nie trzeba całkowicie opróżniać butelki. Po dokonaniu wlewu odczekać w obranej pozycji aż do wystąpienia uczucia parcia (2-5 minut) i dokonać wypróżnienia.

Istnieją trzy pozycje umożliwiające wykonanie wlewu produktu leczniczego ENEMA®, przedstawione na rysunku w oryginalnym CHPL-u. Pozycja pierwsza (Sima) i druga (kolankowo-łokciowa) wymagają pomocy drugiej osoby. Pozycja 3 umożliwia wykonanie wlewu samemu.

Informacje dodatkowe

Opakowanie
Opakowanie 150 ml
Substancja czynna: Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophos
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: LABORATORIUM GALENOWE OLSZTYN SP. Z O.O.

Dostępność w Aptekach

Enema Roztwór 150 ml

Enema Roztwór 150 ml

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.