Etopiryna Extra

7.99 7,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 9,99zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
p_2110
Opis produktu

Etopiryna Extra

Każda tabletka zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 200 mg paracetamolu i 50 mg kofeiny.
Substancja pomocnicza: olej rycynowy uwodniony.

Wskazania: bóle głowy, w szczególności bole migrenowe oraz inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

Etopiryna Extra jest lekiem wieloskładnikowym, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe wcześniej wymienionych substancji.

Kiedy nie stosować leku Etopiryna Extra:

  • kiedy pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku
  • kiedy pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegające z objawami takimi jak: skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka, wstrząd
  • jeśli pacjent ma astmę oskrzelową, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączkę sienną lub obrzęk błony śluzowej nosa
  • jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca
  • jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca
  • jeśli pacjent cierpi na bezsenność
  • jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi oraz jest leczony środkami przeciwzakrzepowymi
  • jeśli pacjent jednocześnie otrzumuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych
  • u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat
  • w okresie ciąży i karmienia piersią

Dawkowanie: 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę. Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego, bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni.

Etopiryna Extra Informacje dodatkowe

  • Kategoria Tabletki przeciwbólowe
  • Substancja czynna: Coffeinum, Acidum acetylsalic., Paracet.
  • Dawka: 0,25g+0,2g+0,05g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Zezwolenie nr WIF.WA.II.8520.4.45.2014.DB, wydane w dniu 22 kwietnia 2014 r., przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie, 03-707 Warszawa, ul. Floriańska 10.