*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Famotydyna Ranigast 20 mg, 20 tab, 30 tabl. powl.

lek na zgagę

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Famotydyna Ranigast 20 mg, 20 tab, 30 tabl. powl. Famotydyna Ranigast 20 mg, 20 tab, 30 tabl. powl.
Cena od 16,09 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Famotydyna Ranigast 20 mg Tabletki Powlekane

Famotydyna Ranigast zawiera famotydynę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora H2. Hamuje ona wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego, takich jak: niestrawność (dyspepsja), zgaga, nadkwaśność. Działanie leku utrzymuje się przez 10 do 12 godzin.

Działanie:

Famotydyna hamuje wydzielanie kwasu solnego, również stymulowane pokarmem i pentagastryną, oraz zmniejsza stężenie pepsyny w soku żołądkowym. Łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak zgaga, niestrawność czy nadkwaśność.

Wskazania:

Krótkotrwałe objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego, takich jak: niestrawność, zgaga, nadkwaśność.

Dawkowanie i sposób użycia:

- Produkt wskazany jest w doraźnym leczeniu dolegliwości dyspeptycznych u pacjentów dorosłych.
- W przypadku wystąpienia objawów niestrawności zwykle stosuje się 1 tabletkę 20 mg na dobę. W razie nawrotu dolegliwości można zastosować 1 tabletkę 20 mg 2 razy na dobę. Dobowa dawka leku nie powinna być większa niż 40 mg (2 tabletki).
- Produktu nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie.
- Jeśli dolegliwości nie ustępują po 2 tygodniach leczenia, należy bezzwłocznie zweryfikować diagnozę.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Zaobserwowano nadwrażliwość krzyżową w tej grupie związków, w związku z tym nie należy podawać famotydyny pacjentom u których stwierdzono nadwrażliwość na inne produkty z grupy antagonistów receptorów H2 w wywiadzie. Niewydolność nerek. Nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane:

- Zaburzenia układu nerwowego - często: ból głowy, zawroty głowy, niezbyt często: zaburzenia smaku,
- Zaburzenia żołądka i jelit - często: zaparcia, biegunka, niezbyt często: suchość w jamie ustnej, nudności i (lub) wymioty, uczucie dyskomfortu lub pełności w jamie brzusznej, wzdęcia,
- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania - niezbyt często: zmęczenie.

Interakcje:

- Alkohol - brak danych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

- Ciąża - nie zaleca się stosowania famotydyny w czasie ciąży. Produkt może być stosowany w okresie ciąży tylko w przypadku bezwzględnej konieczności.
- Karmienie piersią - kobiety karmiące piersią powinny zaprzestać stosowania famotydyny lub karmienia piersią, gdyż famotydyna przenika do mleka kobiecego.
- Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn - brak danych na temat przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w czasie
stosowania famotydyny.
- Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
- Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na substancję czynną lub składniki dodatkowe leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA
ul. Pelplińska 19
83 - 200 Warszawa

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka RANIGAST
Postać
Postać tabletki powlekane
Substancja czynna: Famotidinum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty

Składniki

Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg famotydyny (Famotidinum). Wykaz substancji pomocniczych: Skrobia żelowana, Celuloza sproszkowana, Magnezu stearynian, Talk. Skład otoczki: Hypromeloza, Talk, Tytanu dwutlenek, Makrogol 6000, Lak z czerwienią koszenilową (E124).