*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Fe-Lip Liposomalne Żelazo 20 mg, 30 szt.

żelazo w saszetkach

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Fe-Lip Liposomalne Żelazo 20 mg, 30 szt. Fe-Lip Liposomalne Żelazo 20 mg, 30 szt.
Cena od 39,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Fe - Lip Liposomalne Żelazo 20 mg 30 Saszetek

Fe-Lip Liposomalne Żelazo to suplement diety zawierający żelazo w formie żelu zamkniętego w saszetkach. Żelazo zostało zawieszone w specjalnych liposomach, co zwiększa jego wchłanianie i zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jedna saszetka zawiera 20 mg żelaza. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Właściwości:
- dodatkowa droga wchłaniania: FE-LIP pozwala na wchłanianie żelaza dwoma niezależnymi drogami transportu - do układu krwionośnego – ten mechanizm wchłaniania wykorzystywany jest w przypadku innych, dostępnych na rynku tradycyjnych preparatów żelaza, oraz do układu limfatycznego – ten mechanizm wchłaniania żelaza jest możliwy tylko w przypadku preparatów liposomalnych.
- mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych: zamknięcie żelaza w liposomach, w preparacie FE-LIP, nie powoduje nadmiernego przyrostu bakterii odpowiedzialnych za występowanie skutków ubocznych, m.in. takich, jak: metaliczny posmak w ustach, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia.
- opatentowana technologia liposomalna - liposhell: liposomy wykazują podobieństwo do błon komórkowych występujących w ludzkim organizmie, co sprawia, że są one biologicznie zgodne i bezpieczne. Liposomy zapewniają długotrwałe utrzymanie stałego poziomu substancji aktywnej w obszarze docelowym, chronią substancję aktywną przed czynnikami, które mogą niekorzystnie na nią wpłynąć np. wilgoć, temperatura, enzymy trawienne, czy sok żołądkowy, zapewniają substancji aktywnej długotrwałą ochronę i stabilność.
- preparat odpowiedni dla vegan i wegetarian, bezgluteonowy, bez GMO, bez cukrów.

Zalecane dzienne spożycie:
- FE-LIP 20 mg przeznaczony jest dla osób dorosłych w zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje m.in. u kobiet w ciąży, kobiet w okresie około menstruacyjny, u dawców krwi oraz wegetarian i wegan. Dostępność żelaza zależy od jego postaci oraz jakości spożywanego pokarmu. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Składniki:

Składnik odżywczy

Zawartość w 1 saszetce (dzienna porcja)

Żelazo: cytrynian amonu - żelaza (III)

20 mg

Skład: Substancja wypełniająca: glicerol; woda; stabilizator: pektyny; cytrynian amonu-żelaza (III); nośnik: fosfolipidy z lecytyny sojowej i rzepakowej; aromat naturalny.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu,
- ie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu,
- kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu Fe-Lip® 20 mg powinny poradzić się lekarza.
- nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo.

Podmiot odpowiedzialny:
Lipid System Sp. z o.o.
ul. Krzemieniecka 48C
54-613 Wrocław

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka Fe-Lip
Typ produktu
Typ produktu Suplement diety
Typ produktu: Suplement diety